Już za miesiąc obchodzić będziemy 75 rocznicę tzw. Krwawej Niedzieli na Wołyniu. Sprawa mordu tysięcy Polaków, w tym dzieci i kobiet, będąca w istocie ludobójstwem, jest ciągle żywa w pamięci społeczeństwa. 11 lipca 1943 roku Ukraińcy z UPA, wspierani przez chłopów, zaatakowali  blisko sto wiosek i miejscowości, mordując niewinne osoby z zimną krwią i w bardzo okrutny sposób. 

Kresy spłynęły krwią Polaków a tymczasem w pisowskiej Polsce, która miała „wstać z kolan” i prowadzić „godną politykę historyczną” jak butnie zapowiadali politycy PiS, niewiele się dzieje. Andrzej Duda udaje, że go nie ma. Czy prezydent przyjął rolę biernej marionetki, realizującej  po prostu polecenia z Nowogrodzkiej? Czy może PiS obliczył, że rodzin ofiar tragedii wołyńskiej jest mniej niż Ukraińców w Polsce i zwyczajnie politycznie się nie opłaca poruszać tego tematu? Obie odpowiedzi są równie przerażające dla wszystkich, którzy poważnie zajmują się polską historią. 

Mateusz Morawiecki również nie chce się angażować w temat rzezi wołyńskiej. Woli pokazywać kolejne prezentacje, pełne frazesów i pustych obietnic. Pomniki i sarkofagi, jak nazywany jest niekiedy PiS, przygotowuje owe pomniki i sarkofagi wyłącznie dla swoich rzekomych „bohaterów”, takich jak Lech Kaczyński. Nowa pisowska polska historia nie uwzględnia ani tragedii na Wołyniu ani innych ważnych wydarzeń, które nie są związane z PiS. Morawiecki odmówił patronatu nad kongresem środowisk kresowych. Podobnie jak kolejny „patriota” na pokaz, marszałek Karczewski. 

Wydaje się, że Polska wpadła dzisiaj w łapy wyliczonych cwaniaków, którzy nie mają serca a historię używają do celów politycznych. Dzielenie narodu będzie nam się odbijać wiele razy w przyszłości czkawką.

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
horacy43 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
horacy43
Gość
horacy43

Sądzę, że powód jest inny niż tylko strach przed zajęciem jednoznacznego stanowiska. Gdyby Jarosławowi Samozwańczemu Zbawicielowi Polski zależało na kontynuowaniu strategicznych zasad polityki wschodniej, wśród nich istnienie niepodległej Ukrainy, dążyłby do usuwania przeszkód we wzajemnych stosunkach, w tym bolesnych obciążeń historycznych. Jeśli zależy nam, jako pojedynczej jednostce ludzkiej a tym bardziej jako państwu na przyjaźni z drugą osobą czy państwem, musimy przestrzegać reguły, że przyjaźń bez szczerości wcześniej czy później kończy się zdradą i nienawiścią. Ale to jest podła, szyta grubymi nićmi, właściwa dla tej zgubnej dla Polski formacji gra na zwłokę. Rozpoczęła się od momentu ujawnienia oferty Putina skierowanej… Czytaj więcej »