Zawieszono szkolenia żołnierzy na strzelnicach, które nie podlegają Ministerstwu Obrony Narodowej – informuje Rzeczpospolita. Sztab Generalny Wojska Polskiego przygotował opinię, wedle której takie ćwiczenia powinno się odbywać jedynie w placówkach garnizonowych.

Żołnierze WOT nie będą mogli korzystać z m.in. strzelnicy w Maleniskach na Podkarpaciu, bo wybudowany niedawno obiekt jest uważany za cywilny, więc – wedle opinii SG WP – żołnierze nie powinni na nim ćwiczyć. Strzelnica niedaleko Jarosławia kosztowała 2 miliony złotych.

Reklamy

Podczas uroczystości otwarcia obiektu, Michał Dworczyk podkreślał, że strzelnica w Maleniskach miała być dopiero początkiem. Planowano uruchomienie programu budowy podobnych obiektów w powiatach, które tego potrzebują. Wówczas informowano, że w budżecie zarezerwowano już nawet 40 milionów złotych na ten cel. Wstępnie mówiono, że strzelnica w Maleniskach będzie służyła żołnierzom WOT. Pierwsze strzelania przeprowadził tam 34. Batalion Lekkiej Piechoty OT. Jednak, jak ustaliła “Rzeczpospolita”, nie będzie kolejnych ćwiczeń.

Powodem jest opinia Sztabu Generalnego WP, w której podkreślono, że żołnierze powinni strzelać jedynie w placówkach garnizonowych. Ta pod Jarosławiem jest cywilna.

Źródło: Rzeczpospolita

Poprzedni artykułMiażdżący raport NIK o dentobusach. Przetarg był ustawiony?
Następny artykułFatalne informacje dla Prezydenta Dudy. Polacy nie chcą ani referendum ani zmian w Konstytucji