Kolesiostwo i nepotyzm kwitną. Syn byłego szofera PiS pracuje w zarządzie Agencji Mienia Wojskowego

Nie tylko były szofer PiS Edward Zaremba znalazł zatrudnienie w państwowej instytucji. Jego syn Dominik jest wiceprezesem Agencji Mienia Wojskowego. O sprawie donosi Wirtualna Polska i cytuje jego ojca: “Posiada odpowiednie kwalifikacje, wygrał w konkursie”.

Wirtualna Polska ujawniła, że były kierowca klubu parlamentarnego PiS Edward Zaremba od niedawna jest pełnomocnikiem ds. kontaktów ze związkami zawodowymi w MSWiA. Do resortu ściągnął go osobiście Joachim Brudziński.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Teraz okazało się, że syn Edwarda Zaremby – Dominik – również jest zatrudniony w państwowej instytucji – Agencji Mienia Wojskowego. Pojawił się tam w grudniu 2015 r., czyli tuż po wygranych przez PiS wyborach. Najpierw został doradcą zarządu, a w kwietniu 2016 r. decyzją ówczesnego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza objął stanowisko wiceprezesa. Przez miesiąc pełnił nawet obowiązki prezesa AMW, by od listopada 2017 r. do chwili obecnej piastować stanowisko wiceprezesa.

Zaremba junior jest z wykształcenia prawnikiem, pracował przez wiele lat w KPRM, a później w Agencji Rynku Rolnego. Ile zarabia w AMW? Jak oblicza Wirtualna Polska jego wynagrodzenie nie może przekroczyć sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce. W kwietniu wynosiło ono 4 840 zł, co oznacza, że syn byłego szofera PiS może dostawać maksymalnie ok. 29 tys. zł brutto miesięcznie.

Źródło: Wirtualna Polska