Miażdżący raport NIK o dentobusach. Przetarg był ustawiony?

Ministerstwo Zdrowia ustawiło pod konkretnego oferenta przetarg warty 24 miliony złotych – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli do którego dotarło Radio ZET. Chodzi o zakup 16 dentobusów czyli mobilnych gabinetów stomatologicznych. Według kontrolerów NIK w zamówieniu znalazł się warunek, który wyeliminował z przetargu większość producentów pojazdów bazowych.

Ministerstwo zażyczyło sobie aby dentobusy miały elektrycznie podgrzewaną szybę przednią. Nie stanowi ona standardowego wyposażenia tego typu pojazdów – napisano w raporcie NIK. Dodatkowo niezwykle krótki termin wykonania zamówienia – 17 dni, powodował, że nie mogły być brane pod uwagę, pojazdy wykonywane na specjalnie zamówienie. Jakby tego było mało, resort za samochody przepłacił. Szacunkową wartość zamówienia 24 miliony złotych, ustalono na podstawie doniesień prasowych sprzed 3 i 5 lat a nie rozeznania rynku.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Źródło: Radio ZET, Twitter