Marszałek Marek Kuchciński wprowadził nowy zwyczaj i to… tylnymi drzwiami. Sprawa nie stawała ani na komisjach, ani na sali plenarnej. Jak informuje Fakt teraz zwołanie każdej komisji sejmowej może dokonać się jedynie za zgodą marszałka, a pisma składane w tej sprawie mogą być… tylko na zielonym papierze!

O nowym zarządzeniu marszałka powiadomili tabloid posłowie PiS. Mówi ono o tym, że komisje sejmowe mogą być zwoływane po pierwsze, tylko za zgodą marszałka, po drugie, w dniach, w których nie ma posiedzeń plenarnych. Wreszcie, po trzecie, cały obieg dokumentów ma się odbywać na papierach w kolorze zielonym!

Reklamy

Posłowie PiS w rozmowie z Faktem nie zostawiają na pomyśle partyjnego kolegi suchej nitki. Nie chcą jednak ujawniać swoich personaliów. Jeden z nich miał w rozmowie z tabloidem powiedzieć: “Kuchciński chyba sam ma żółte papiery, skoro zielonych od nas chce.”

Wiceszef komisji samorządu terytorialnego Piotr Zgorzelski z PSL także jest zdumiony nowymi zarządzeniami. “To jest kolejny dowód na to, że wygasa parlamentaryzm w Polsce. Bo, aby w ogóle zwołać komisję, trzeba zgody marszałka. A co z komisjami zwoływanymi specjalnie w trybie art.152, gdy można było wezwać rząd do tłumaczeń? Każdy do tej pory rząd. To była jedna z ostatnich broni opozycji” – powiedział Faktowi Zgorzelski i dodał: “Ja już nie chcę mówić o zielonych papierach, bo i tak idziemy w stronę obłędu w tym Sejmie i można pytać o żółte papiery niektórych.”

Źródło: Fakt

Poprzedni artykułOburzające zakupy marszałka Sejmu. Kawior, małże i krewetki w zamówieniu Kuchińskiego
Następny artykułSkandal w szkole. Dyrektorka promuje PiS wśród uczniów