Jurgiel wyleci z rządu. To najbardziej nieudolny minister rolnictwa od 1989 roku?

Minister Rolnictwa Krzysztof Jurgiel w przyszłym tygodniu ma stracić swoje stanowisko – ustaliła Wirtualna Polska w czterech niezależnych źródłach w PiS i resorcie rolnictwa. Największe szanse na zastąpienie Jurgiela ma wiceszef komisji rolnictwa Jan Ardanowski.

„To będzie minirekonstrukcja rządu. Ma być ogłoszona w przyszłym tygodniu” – powiedział Wirtualnej Polsce prominentny polityk PiS. Współpracownik premiera Mateusza Morawieckiego precyzuje, że o ile dymisja Jurgiela to pewnik, to nazwisko jego następcy może się jeszcze zmienić. „Na razie jest Jan Ardanowski, ale takie kwestie się z reguły ważą do ostatniej chwili” – tłumaczy.

Reklamy

O możliwej dymisji Jurgiela media już spekulowały. Krzysztof Jurgiel podobno o zbliżającej się dymisji już wie: „Jest rozżalony, ale pogodzony ze swoim losem. Mówił, że jest następca może lepiej sobie poradzi z problemami” – przyznaje w rozmowie z Wirtualną Polską współpracownik ministra.

Szef resortu rolnictwa był krytykowany za nieskuteczną walkę z afrykańskim pomorem świń i napisane razem z ministerstwem środowiska prawo łowieckie, które uniemożliwia rolnikom skuteczne dochodzenie odszkodowań za szkody łowieckie.

Źródło: Wirtualna Polska