Konrad Piasecki pytał szefa Rady Mediów Narodowych o jeden materiał krytyczny wobec rządu, lub jednego dziennikarza, prezentującego racje opozycji w TVP. Krzysztof Czabański nie umiał odpowiedzieć na te pytania. Rozmowa radia ZET jest hitem w sieci.

Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański był pytany w radiu ZET o jakość mediów publicznych.

Reklamy

“Czy polska racja stanu wymaga, by media publiczne bezkrytycznie opiewały rząd i jego zasługi dla kraju?” – zapytał Konrad Piasecki. “Nie opiewają bezkrytycznie. Muszą przedstawić stanowisko rządu, a i nie tylko rządu, bo też parlamentu. Mają obowiązek przedstawiania polskiej racji stanu” – odpowiedział Czabański i zarzucił, że to inne media przedstawiają TVP w złym świetle.

“Kiedy ostatnio w “Wiadomościach” TVP widział pan materiał, który krytycznie oceniałby działania rządu czy partii rządzącej?” – dopytywał dziennikarz. Czabański przyznał, że nie ogląda “Wiadomości” codziennie. Gdy Piasecki zarzucił, że w TVP nie na pluralizmu, bezstronności i zróżnicowania, które są obowiązkiem publicznego nadawcy Czabański próbował przekonać, że pluralizm jest, bo w TVP Info “codziennie się ludzie ścierają przed kamerami”. Twierdził też, że “większość dziennikarzy ma poglądy zgodne z poglądami opozycji” i wyrażają je i w mediach publicznych, i komercyjnych.

“Tacy dziennikarze w mediach publicznych już nie pracują” – skontrował prowadzący i poprosił Czabańskiego o wymienienie choć jednego dziennikarza w TVP, który prezentuje racje opozycji.

Czabański zamilkł na kilka sekund i zawiesił wzrok w powietrzu. “Myślę, że są tacy. Usiłuję sobie przypomnieć” – powiedział w końcu. Dodał, że “bardzo różni dziennikarze” są w programie PR24 i w Jedynce. “Ta cisza mi wystarczyła” – odparł dziennikarz.

Źródło: Radio ZET, Twitter

Poprzedni artykułAndrzej Duda stał się złodziejem wolności i demokracji? Ostre wystąpienie posła PO
Następny artykułKukiz nie oddał służbowego laptopa. To już trzy lata