Andrzej Duda łamie konstytucję! Ogłosiła to… doradczyni prezydenta Zofia Romaszewska, która udzieliła dość zaskakującego wywiadu dla radia RMF FM.

Zofia Romaszewska w wywiadzie dla RMF FM poinformowała, że prezydent Polski jest na bakier z przestrzeganiem konstytucji. Zaczęło się od tego, że prowadzący rozmowę Krzysztof Ziemiec stwierdził: „Opozycja mówi, że nie warto zmieniać konstytucji, skoro ją się łamie”. Romaszewska odrzekła: „Ja jestem odwrotnego zdania, że oni łamali konstytucję. Prezydent Duda absolutnie nie łamie… Znacznie mniej łamie niż oni łamali, jeśli już mówimy o łamaniu”.

Reklamy

Pytana o kwestię organizacji referendum konstytucyjnego przy okazji stwierdziła, że 15 pytań w referendum to według niej za dużo i powinniśmy poprzestać na kilku. „Prezydent jest zadowolony tym, że jest dużo zamieszania wokół tych pytań. Może tak powinno być. Może one powinny tak okropnie krytykowane, to zawsze się wszyscy interesują co tam jest” – powiedziała Romaszewska. Doradczyni stwierdziła też, że „nikt przytomny nie wpisze do konstytucji np. 500+”.

Źródło: RMF FM, Twitter

Poprzedni artykułFatalny sondaż dla Morawieckiego. Dopiero 4 miejsce w rankingu premierów
Następny artykułNikt nie przychodzi na spotkania z posłami PiS. Ludzie nie chcą z nimi rozmawiać