Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja informuje Dziennik Wschodni. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia.

“Skierowaliśmy właśnie wniosek o uchylenie przez marszałka Sejmu RP immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce – powiedział Jerzy Ziarkiewicz, szef Prokuratury Okręgowej w Zamościu i dodał, że “przemawiała za tym całość zebranego w śledztwie materiału dowodowego”.

Prokuratura chce postawić posłowi zarzuty dotyczące uzyskania prawa jazdy kategorii C w zamian za łapówkę. Anonimowa informacja w tej sprawie trafiła do mediów w kwietniu ubiegłego roku. Towarzyszyło jej zdjęcie karty egzaminacyjnej Olszówki, na której widnieją wpisy z 2011 roku. Wtedy właśnie w biłgorajskim starostwie działał gang, rozbity później przez śledczych. Wówczas Piotr Olszówka mówił dziennikarzom, że to bzdura.

Reklamy

Śledczy powołali biegłych grafologów, którzy zbadali podpisy widniejące na protokołach z egzaminu posła. Wniosek o uchylenie immunitetu wskazuje, że mogły one zostać sfałszowane.

Śledztwo zamojskiej prokuratury dotyczy gangu, który działał w starostwie w Biłgoraju. W latach 2011–2015 r. grupa handlowała prawami jazdy. Prokuratorskie postępowanie zaowocowało już aktem oskarżenia wobec 51 osób. Śledztwo dotyczyło początkowo 157 podejrzanych. Sprawy dotyczące 94 z nich wyłączono do odrębnych postępowań.

Źródło: Dziennik Wschodni

Poprzedni artykułTo już koniec Kukiz’15? Zawiadomienie do prokuratury, kłopoty lidera
Następny artykułPolska buntuje się przeciw PiS. Sędziowie z Krakowa ostro o słowach Morawieckiego