Potwierdzają się informacje o złym stanie zdrowia Kaczyńskiego. Chce zrezygnować z polityki

kaczynski

Prezes PiS chce wycofać się z czynnej polityki zaraz po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych, bez względu na ich wynik. Jak podaje Fakt takie sensacyjne informacje krążą w szeregach PiS.

Według informatorów tabloidu Jarosław Kaczyński ma plan, co zrobi za rok po wyborach parlamentarnych. Ta data to ma być koniec jego przywództwa PiS. Następca Jarosława Kaczyńskiego został już namaszczony przez prezesa PiS. Ma nim być Joachim Brudziński – obecny minister spraw wewnętrznych i administracji oraz wiceprezes PiS. Jak przypomina dziennik, sam Kaczyński mówił, że “gdyby mu się coś stało, np. złamał nogę”, we wszystkim zastępuje go właśnie Brudziński.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


To Brudziński, jak podkreśla dziennik, poszerzył ostatnio swoje wpływy w partii, obsadzając kandydatów na prezydentów miast. Nawet jeśli przepadną oni w wyborach, to umocnią swoją polityczną pozycję w partii.

Według wyników sondażu Instytutu Badań Pollster dla “Super Expressu” i se.pl aż 56 proc. wyborców PiS uważa, że Jarosław Kaczyński powinien przekazać władzę w PiS innemu politykowi. Zaledwie 15 proc. ankietowanych zwolenników tej partii jest przeciwnych zmianie na stanowisku prezesa tego ugrupowania. 29 proc. nie ma zdania.

Źródło: Fakt