Pierwszy wojewódzki program in vitro uruchomiony. To zasługa samorządu

Zarząd Województwa Łódzkiego przyjął uchwałę w sprawie realizacji „Programu polityki zdrowotnej dofinansowania do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Szczegóły programu przedstawili: wicemarszałek WŁ Dariusz Klimczak, członek Zarządu WŁ Joanna Skrzydlewska oraz radny Sejmiku WŁ Piotr Bors. Głównym celem programu jest ograniczenie zjawiska niepłodności i bezdzietności. Adresatami programu są pary ze stwierdzoną przyczyną niepłodnością lub nieskutecznym leczeniem niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzającym zgłoszenie do programu.

Szacuje się, że w pierwszym roku realizacji programu (tj. przez ok. 4 miesiące ) będzie możliwe włączenie 39 par. Program zakłada możliwość jednokrotnego dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w wysokości 5.100 zł. Wysokość środków finansowych przeznaczonych z budżetu na realizację programu w 2018 roku to 200 tyś. zł.

Według Światowej Organizacji Zdrowia ok. 60-80 milionów par na całym świecie cierpi na niepłodność.