Paweł Kukiz przeprosił za wpisane na listę Kukiz’15 Adama Andruszkiewicza. To reakcja na doniesienia o pobraniu z publicznych pieniędzy prawie 70 tys zł na paliwo przez posła, który nie ma ani samochodu ani prawa jazdy.

Adam Andruszkiewicz startował do Sejmu z listy ruchu Kukiz’15. W listopadzie ubiegłego roku odszedł z ruchu, a potem dołączył do koła Wolni i Solidarni.

Polityk w 2017 roku wziął prawie 28 tysięcy złotych na paliwo. Rok wcześniej na ten sam cel pobrał prawie 40 tysięcy złotych. teraz okazało się, że Andruszkiewicz nie ma samochodu. Prawdopodobnie nie ma także prawa jazdy.

Reklamy

Informację o pieniądzach pobranych przez byłego posła swojego ruchu skomentował w rozmowie z Super Expressem Paweł Kukiz. “Tą kwestią powinna zająć się prokuratura! Cieszę się, że tego posła, który głosował ostatnio za podwyżką ceny paliwa, nie ma już u mnie w klubie. A jednym z powodów, dla których od nas odszedł były jego kilometrówki.” – powiedział lider Kukiz15 i dodał: “Przepraszam przy okazji, że Andruszkiewicza wpisałem na listy ruchu Kukiz. Moja wina. Ten poseł to teraz problem dla Kornela Morawieckiego.”

Źródło: Super Express

Poprzedni artykułZemsta za skazanie Wąsika i Kamińskiego. Prokurator przesłuchuje sędziów
Następny artykułMiała być reforma sądu, jest porażka. Rośnie liczba niezałatwionych spraw