Świętokradztwo? IPN nagradza ziemią z Powązek

Instytut Pamięci Narodowej w ramach podziękowania wysyła do wolontariuszy fiolki z ziemią pochodzącą z jam grobowych na Łączce – poinformowała „Rzeczpospolita”. Tak IPN nagradza wolontariuszy za prowadzone na Powązkach prace poszukiwawcze szczątków ofiar komunizmu.

„IPN celuje teraz w specyficznych gadżetach” – napisał użytkownik i zamieścił foto, z którego wynika, że w fiolce znajduje się ziemia z jam grobowych z kwatery „Ł”.

Reklamy

Według informacji „Rzeczpospolitej”, taką samą fiolkę dostała m.in. jedna z wolontariuszek, która w ubiegłym roku pracowała na Łączce w poszukiwaniu szczątków ofiar zbrodni komunistycznych.

„Podczas prac archeologicznych i ekshumacyjnych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie w 2017 r., w związku z licznymi prośbami przedstawicieli środowisk patriotycznych i instytucji, w niewielkiej ilości została zabezpieczona ziemia z miejsca, gdzie były prowadzone prace. (…) W kilku przypadkach osobami, na ręce których została przekazana ziemia, byli wolontariusze” – skomentował w rozmowie z „Rzeczpospolitą” rzecznik prasowy IPN.

https://twitter.com/JacekMakojnik/status/1009919122807902209

Źródło: Rzeczpospolita