Wiedźmin, czyli Geralt z Rivii dostanie skwer po Lechu Kaczyńskim z okazji 70. urodzin Andrzeja Sapkowskiego. jak donosi portal Express Ilustrowany w ten sposób radni miasta postanowili uhonorować Andrzeja Sapkowskiego, który skończył 70 lat.

Wiedźmin to jedna z postaci polskiej popkultury, która stała się produktem eksportowym, a dzięki postaci stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego Polska jest rozpoznawalna w najdalszych zakątkach świata. Nie tylko za sprawą serii książek, które wyszły spod ręki pisarza, ale również 3 gier komputerowych podbijających światowy rynek. Radni Łodzi postanowili uhonorować słynnego mieszkańca, poświęcając część skweru w centrum miasta Geraltowi z Rivii.  Andrzej Sapkowski urodził się 21 czerwca 1948 roku w Łodzi. Mieszka tam do tej pory.

Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak wraz z władzami Łodzi przygotował projekt uchwały przeznaczenia fragmentu placu Komuny Paryskiej słynnemu pogromcy potworów. W 2014 roku w tym samym miejscu był skwer im. prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego.

Reklamy

Źródło: Express Ilustrowany

Poprzedni artykułTen to ma pecha. Jaki znowu przegrał w sądzie
Następny artykułUstalenia podkomisji smoleńskiej są tak ważne, że od ponad dwóch miesięcy nie zostały przekazane prokuraturze