23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieNepotyzm i kolesiostwo stały się symbolem PiS? Znajomy Szydło i ogromne zarobki...

Nepotyzm i kolesiostwo stały się symbolem PiS? Znajomy Szydło i ogromne zarobki w banku

Michał Kaszyński, radca prawny z Oświęcimia, a prywatnie dobry znajomy wicepremier Beaty Szydło i jej męża Edwarda zarobił w ubiegłym roku w radzie nadzorczej banku Pekao SA 90 tysięcy złotych. I to ledwie w 7 miesięcy.

Kaszyński, który posiada kancelarię prawną z siedzibą w Oświęcimiu, do rady nadzorczej banku dostał się w czerwcu 2017 roku. Na co dzień jest prezesem zarządu „Stowarzyszenia na rzecz Szkoły Zarządzania i Handlu” w Oświęcimiu, którą powołał do życia i w której pracuje mąż byłej szefowej rządu – Edward Szydło. Kaszyński jest też udziałowcem powiązanej ze stowarzyszeniem spółki „Centrum Kształcenia i Usług”, w której przez lata działał mąż Beaty Szydło.

Reklamy

Kaszyński nie ma żadnego doświadczenia w bankowości. Mimo tego w Pekao SA, od 8 czerwca 2017 r. zarobił 90 tysięcy złotych. Nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

W radzie nadzorczej Banku Pekao SA zasiada również koleżanka Beaty Szydło – Sabina Bigos–Jaworowska. „W 2004 roku skończyłam też kurs członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa, więc takiej nominacji kiedyś mogłam się spodziewać” – powiedziała dziennikarzom. W radzie banku zasiada od 8 czerwca 2017 roku. Zarobiła tak jak Kaszyński 90 tys. zł.

Źródło: Wirtualna Polska

Musisz o tym wiedzieć!