Michał Kaszyński, radca prawny z Oświęcimia, a prywatnie dobry znajomy wicepremier Beaty Szydło i jej męża Edwarda zarobił w ubiegłym roku w radzie nadzorczej banku Pekao SA 90 tysięcy złotych. I to ledwie w 7 miesięcy.

Kaszyński, który posiada kancelarię prawną z siedzibą w Oświęcimiu, do rady nadzorczej banku dostał się w czerwcu 2017 roku. Na co dzień jest prezesem zarządu „Stowarzyszenia na rzecz Szkoły Zarządzania i Handlu” w Oświęcimiu, którą powołał do życia i w której pracuje mąż byłej szefowej rządu – Edward Szydło. Kaszyński jest też udziałowcem powiązanej ze stowarzyszeniem spółki „Centrum Kształcenia i Usług”, w której przez lata działał mąż Beaty Szydło.

Kaszyński nie ma żadnego doświadczenia w bankowości. Mimo tego w Pekao SA, od 8 czerwca 2017 r. zarobił 90 tysięcy złotych. Nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

Reklamy

W radzie nadzorczej Banku Pekao SA zasiada również koleżanka Beaty Szydło – Sabina Bigos–Jaworowska. “W 2004 roku skończyłam też kurs członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa, więc takiej nominacji kiedyś mogłam się spodziewać” – powiedziała dziennikarzom. W radzie banku zasiada od 8 czerwca 2017 roku. Zarobiła tak jak Kaszyński 90 tys. zł.

Źródło: Wirtualna Polska

Poprzedni artykułZatrzymał pociągi dla kolegi.
Następny artykułBankrut doradcą d/s gospodarczych premiera