Zygmunt Solorz ostro skrytykował nowe podatki nakładane przez PiS

“Wspieram potrzebujących, pomagam chorym dzieciom i to bez żadnej ustawy” – tak Zygmunt Solorz, miliarder i jeden z najbogatszych Polaków, skomentował pomysł wprowadzenia daniny solidarnościowej. Specjalny podatek nałożony na milionerów ma pozwolić na sfinansowanie pomocy państwa dla rodziców osób niepełnosprawnych.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wielu z najbogatszych Polaków już płaci taki podatek i to bez przymuszania specjalną ustawą, przekonuje właściciel telewizji Polsat. “W Polsacie ponad 20 lat temu założyliśmy fundację, która do dziś pomaga chorym dzieciom. Sam też angażuję się w różne działania, ale nie lubię o tym mówić, bo nie robię tego dla poklasku” – powiedział Zygmunt Solorz w rozmowie z “Wprost”. Sceptycznie ocenił pomysł rządzących, aby najbogatsi Polacy byli wzywani do otwarcia kieszeni, kiedy kolejna grupa społeczna będzie w potrzebie.

Źródło: Wprost