Antoni Macierewicz rozliczył już swoją delegację do USA, gdzie opowiadał o wnioskach z “Raportu technicznego”, czyli o rzekomych wybuchach na pokładzie Tu-154M. Jak podała Gazeta.pl, ostateczny koszt wyjazdu wyniósł prawie 25 tys. zł.

Kwietniowa podróż byłego szefa MON do USA trwała ponad tydzień. Antoni Macierewicz poleciał za ocean w roli posła i za pieniądze Kancelarii Sejmu, a nie jako szef Podkomisji Smoleńskiej na koszt Ministerstwa Obrony Narodowej.

Celem Macierewicza była – podkreśla biuro prasowe Sejmu – realizacja punktów programu w Nowym Jorku, Doylestown, Baltimore, Annapolis i Wichita, w tym udział w V Forum Polonijnym, uroczystościach upamiętnienia 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz 78. rocznicy zbrodni katyńskiej. A ponadto wizyta na Uniwersytecie Państwowym w Wichita oraz spotkania z Polonią.

Reklamy

Ostatecznie wizyta sprowadziła się do promowania “Raportu technicznego” i wniosku z niego: że samolot Tu154M został zniszczony w powietrzu, a powodem były eksplozje.

Koszty tego wyjazdu wyniosły ostatecznie 24 790,17 zł. Zapłaciła Kancelaria Sejmu. Złożyły się na to koszty transportu i hoteli.

Źródło: Gazeta.pl

Poprzedni artykułCo ukrywają Porty Lotnicze? Tajemnicze premie w państwowej spółce
Następny artykułWpadka Ziobro. Otwarcie przyznał do czego mu Izba Dyscyplinarna