[Counter-Box id="1"]

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy na razie nie przekonał do siebie mieszkańców miasta. Z najnowszego sondażu wynika, że aż 50 proc. badanych ma o Patryku Jakim złe zdanie. Jak informuje Onet pozytywne oceny dla wiceministra sprawiedliwości deklaruje zaledwie 1/4 pytanych.

Patryk Jaki prawie codziennie organizuje konferencje prasowe, zaprasza na kolejne spotkania w dzielnicach, chwali się zdjęciami przedstawiającymi tłumy ludzi, którzy chcą z nim rozmawiać. Jednak nie przekłada się to na pozytywne oceny ze strony tych, którzy zdecydują jesienią o tym, kto zasiądzie w najważniejszym fotelu warszawskiego ratusza.

Reklamy

Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Kantar Public na zlecenie PO wynika, że zaledwie 25 proc. pytanych ma o kandydacie PiS dobre zdanie. Negatywny elektorat to w tym przypadku aż połowa badanych. Największy rywal Jakiego Rafał Trzaskowski wypada w tym sondażu o wiele lepiej. Kandydat PO i Nowoczesnej może liczyć na 45 proc. pozytywnych wskazań. Negatywny elektorat polityka Platformy to 22 proc.

Źródło: Onet.pl

Poprzedni artykułTysiące ludzi na ulicach w obronie Sądu Najwyższego. Prezydent popełnił przestępstwo?
Następny artykułTak łamie się kręgosłupy i sądy. Gersdorf ma zastąpić sędzia starszy od niej