W Warszawie pojawiły się gazety kolportowane jak wyborcze ulotki. Na nich – uśmiechnięta twarz Patryka Jakiego oraz loga państwowych spółek – PKP i Poczty Polskiej. Opozycja nie ma wątpliwości: to włączanie się spółek Skarbu Państwa w nielegalną kampanię kandydata PiS na prezydenta. On sam twierdzi, że to absurd.

“Czy PKP już oficjalnie sponsoruje kampanię kandydata Jakiego?” – spytał na Twitterze Jakub Stefaniak, rzecznik PSL i kandydat ludowców na prezydenta stolicy.

Reklamy

Biuro Prasowe PKP Intercity odpowiedziało:

Gazetą zainteresował się już rok temu Cezary Tomczyk.

Jednak logo Poczty Polskiej widniało do tej pory na każdym wydanym dotąd egzemplarzu gazety, która od dłuższego czasu promuje polityków Prawa i Sprawiedliwości, a regularnie goszczą na jej łamach radni tej partii. Pismo, którego nakład wynosi ponad 100 tys. egzemplarzy, można za darmo otrzymać m.in. w punktach… Poczty Polskiej. Równie regularnie na okładkach dwutygodnika “Warszawski wieczór” pojawia się logo PKP. Trudno uwierzyć, by  tak potężne spółki jak PKP i Poczta Polska o tym nie wiedziały.

Patryk Jaki twierdzi, że nie zna pracowników Gazety, a wywiad to przypadek: “Podszedł do mnie na którymś ze spotkań otwartych człowiek, który powiedział, że jest z gazety lokalnej i chce zadać kilka pytań. Zawsze się zgadzam, nawet na pytania ludzi z KOD. I na tym się zaczął i skończył mój kontakt z gazetą.”

Źródło: Wirtualna Polska, Twitter

Poprzedni artykułPiS rozważa aresztowania? Siłowe rozwiązanie w sprawie Sądu Najwyższego
Następny artykułTysiące ludzi na ulicach w obronie Sądu Najwyższego. Prezydent popełnił przestępstwo?