W wywiadzie udzielonym rosyjskiej agencji RIA Novosti ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, Kornel Morawiecki, lider Wolnych i Solidarnych skrytykował polski rząd.

“Przykro mi, że polski rząd i polskie media, czyli polskie elity, w dużym stopniu nastawiają Polaków przeciwko Rosjanom” – powiedział Marszałek Senior i wyraził ubolewanie, że podobne działania obserwujemy także po stronie rosyjskiej. Mówił o bardzo trudnej historii obu narodów. “W swoim czasie my wszyscy walczyliśmy o hegemonię i Rosja wygrała tę bitwę. Tym niemniej uważam, że poprawa stosunków polsko-rosyjskich leży w naszym wspólnym interesie, w interesie Europy, a także w interesie całego świata. Bardzo bym tego chciał” – stwierdził Morawiecki senior.

Reklamy

Krytycznie odniósł się do tego, iż po wygranych przez Władimira Putina wyborach prezydenckich ze strony polskich władz nie popłynęły oficjalne gratulacje. poprosił prezydenta Rosji o “gest otwartości w stosunku do Polaków”. Stwierdził też, że władze w Polsce nie doceniają znaczenia Rosji. Podkreślił, że Europa potrzebuje Rosji, a Rosja Europy.

Źródło: ria.ru

Poprzedni artykułNamiot za milion. To możliwe tylko w PiS
Następny artykułPaństwo kolesi? Policja umarza sprawę pijanego syna posła PiS za kierownicą