Ojciec premiera krytykuje polski rząd. Prezent dla Putina?

W wywiadzie udzielonym rosyjskiej agencji RIA Novosti ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, Kornel Morawiecki, lider Wolnych i Solidarnych skrytykował polski rząd.

“Przykro mi, że polski rząd i polskie media, czyli polskie elity, w dużym stopniu nastawiają Polaków przeciwko Rosjanom” – powiedział Marszałek Senior i wyraził ubolewanie, że podobne działania obserwujemy także po stronie rosyjskiej. Mówił o bardzo trudnej historii obu narodów. “W swoim czasie my wszyscy walczyliśmy o hegemonię i Rosja wygrała tę bitwę. Tym niemniej uważam, że poprawa stosunków polsko-rosyjskich leży w naszym wspólnym interesie, w interesie Europy, a także w interesie całego świata. Bardzo bym tego chciał” – stwierdził Morawiecki senior.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Krytycznie odniósł się do tego, iż po wygranych przez Władimira Putina wyborach prezydenckich ze strony polskich władz nie popłynęły oficjalne gratulacje. poprosił prezydenta Rosji o “gest otwartości w stosunku do Polaków”. Stwierdził też, że władze w Polsce nie doceniają znaczenia Rosji. Podkreślił, że Europa potrzebuje Rosji, a Rosja Europy.

Źródło: ria.ru