Jadwiga Staniszkis bardzo ostro o PiS. Ta partia łamie praworządność

“Zamiast na 500+, pieniądze należało przeznaczyć na inwestycje – powiedziała prof. Jadwiga Staniszkis w rozmowie z „Polską The Times”. Zdaniem socjolog „to tylko kupowanie wyborców”.

Prof. Jadwiga Staniszkis nie oszczędzała  partii rządzącej. “PiS ostentacyjnie łamie trójpodział władzy. (…) Widać coraz większą demoralizację samych członków PiS. Oni próbują kontrolować społeczeństwo poprzez utrzymywanie go w niepewności” – stwierdziła socjolog. Na pytanie, czy PiS byłby w stanie sfałszować wybory, rozmówczyni „Polski The Times” odpowiedziała, że „są różne możliwości naginania reguł”. “Dla wielu osób związanie się z PiS to możliwość awansu. Sa gotowi z nich skorzystać bez względu na wszystko” – widać to choćby po osobach, które ubiegały się o stanowisko ławników w Sądzie Najwyższym. Byłam porażona, słuchając jak ci ludzie mówią, jakby to były osoby z łapanki” – stwierdziła socjolog wyznając, że spodziewa się, “że będziemy mięli pokazowe procesy, nastąpi rozwój cenzury, pojawi się presja finansowa na media”. Zdaniem Staniszkis, „PiS może powstrzymać jedynie reakcja zewnętrzna, bo z opinia Polaków się nie liczą”. “Lepiej wykształceni politycy zachodni dostrzegają bolszewizm w działaniach PiS-u i są gotowi zdecydowanie reagować” – ostrzegłaa.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Krytycznie oceniła też flagowy program PiS-u 500+. “Polska jest biednym krajem. Te pieniądze, które teraz idą na politykę społeczną, to tylko kupowanie wyborców” – wytyka ludziom Kaczyńskiego. Jej zdaniem „zamiast na ten program, te pieniądze należało przeznaczyć na inwestycje”.

Źródło: polska The Times