[Counter-Box id="1"]

“Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso” – napisała na portalu społecznościowym gdańska radna związana z PiS Anna Kołakowska. Jak informuje Dziennik Bałtycki Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalił jej apelację i utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji.

Sąd nakazał Annie Kołakowskiej 7-dniową publikację przeprosin na facebookowym koncie, zmieniając jedynie szczegóły techniczne. Ma ona także pokryć koszty postępowania o łącznej wysokości ok. 2 tys. zł.

Reklamy

W uzasadnieniu wyroku sędzia sprawozdawca Małgorzata Idasiak-Grodzińska podkreśliła, że wpis Kołakowskiej w istocie odhumanizował posłankę. “Odarł ją z czci, godności i dobrego imienia, pomimo że nie zawierał w swej treści w zasadzie żadnej konkretnej wypowiedzi” – powiedziała.

Agnieszka Pomaska odniosła się do sprawy na Twitterze.

Wyrok skomentowała także sama Kołakowska, która twierdzi, że sąd złożył “manifest sympatii politycznych”. “Uzasadnienie wyroku mogło być równie dobrze odczytane wczoraj w czasie manifestacji przed Sądem Najwyższym. Jedna rzecz zwróciła moją uwagę. Miałam jakąś retrospekcję, kiedy sędzina czytała uzasadnienie wyroku pomyślałam sobie: jest dokładnie jak w stanie wojennym – sąd wyszedł na chwilę narady, a potem odczytał wyrok pisany na kilku stronach. Nie sądzę żeby pani sędzina w tak krótkim czasie, w zasadzie w 5 czy 10 minut była w stanie na bieżąco sporządzić całą tą sentencję” – powiedziała radna.

Sprawa ma związek z sytuacją, do jakiej doszło w Sejmie w maju 2016 roku. “To jest wasza kompromitacja i wysoka izba nie może przyjąć tej uchwały, bo to byłaby kompromitacja całej izby. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Mam nadzieję, że ta uchwała skończy w ten sposób” – powiedziała z mównicy sejmowej posłanka PO Agnieszka Pomaska, po czym podarła wydruk uchwały ws. obrony suwerenności Polski. Swoją dezaprobatę dla zachowania Pomaskiej postanowiła wyrazić także radna PiS z Gdańska. Udostępniając artykuł informujący o zaistniałej sytuacji napisała: “Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso”.

Źródło: Dziennik Bałtycki

Poprzedni artykułTwierdzili, że wybory były sfałszowane. Gdzie akty oskarżenia?
Następny artykułPolacy masowo wyłączają TVPiS. Ogromne spadki oglądalności