Szokujące zarobki córki prokuratora stanu wojennego, posła PiS, Piotrowskiego

Ile zarabia córka Stanisława Piotrowicza? Informacje opublikował Super Express. Kwota podana przez tabloid robi wrażenie.

Gdy w 2016 roku Barbara Piotrowicz została powołana na stanowisko prokuratora rejonowego w Krośnie, wśród przeciwników PiS zawrzało, bo to córka posła partii rządzącej i byłego krośnieńskiego prokuratora – Stanisława Piotrowicza. Pracę dostała bez konkursu. Jej zarobkom przyjrzeli się dziennikarze Super Expressu.

Jak się okazuje Barbara Piotrowicz „pobiera wynagrodzenie zasadnicze w stawce pierwszej (mnożnik 2,05), przy przyjęciu za podstawę ustalenia wynagrodzenia kwoty bazowej w wysokości 4220,90 oraz 5 % dodatku za długoletnią pracę” – poinformował dziennikarzy Cezary Pelczarski, krośnieński prokurator okręgowy. Nowym elementem w jej pensji jest właśnie ów dodatek. On sprawia, że Piotrowicz może liczyć na 432 zł ekstra. Zwiększyło się również wynagrodzenie zasadnicze prokuratora. W 2017 roku było to 4019 zł, obecnie to 4220 zł. To oznacza, że w sumie Barbara Piotrowicz miesięcznie może liczyć na nieco ponad 9 tys. zł!

Przed nominacją prokuratora, Piotrowicz prowadziła własną kancelarię adwokacką. Jej obsadzenie w prokuraturze wywołało nie lada kontrowersje. Przez specjalny zapis w ustawie o prokuraturze, prokurator generalny ma możliwość powołana na stanowisko kandydata wskazanego we wniosku prokuratora krajowego.

Źródło: Super Express

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
DanusiaAldok0ktajlAlkaPłatnik podatków Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Płatnik podatków
Gość
Płatnik podatków

dojna zmiana

Aldo
Gość
Aldo

Ja na miejscu tego Piotrowicza, to bym codziennie składał kwiaty na grobie Jaruzelskiego… No, moze jestem niesprawiedliwy, może składa

Danusia
Gość
Danusia

PiS to jak perz,wszedzie go pelno,i trudno go wyplenic.

Alka
Gość
Alka

Jjeżeli ktoś uczciwie pracuje to nie ważne czyim jest dzieckiem. A druga sprawa w jaki sposób media mają wgląd w dokumenty i port fele w dobie RODO

k0ktajl
Gość
k0ktajl

W cywilizowanych kraja obowiązują pewne standardy. Idziesz w politykę, wiesz, że twoja rodzina poniesie koszty. Tak jest w cywilizowanym świecie, gdzie nie ma kumoterstwa i nepotyzmu. A zarobki funkcjonariuszy państwowych są jawne. Sędziowie zostali zmuszeni do ujawnienia swoich, posłowie, to czemu nie prokuratorzy?