[Counter-Box id="1"]

Los groszowych emerytur jest już przesądzony informuje Super Express. ZUS co roku wydaje fortunę na ich obsługę, więc chce zlikwidować ten wydatek. Związkowcy ostrzegają, że kilkadziesiąt tysięcy Polaków straci status emeryta i prawo do bezpłatnego leczenia!

Najniższa emerytura, jaką wypłaca ZUS to 4 grosze. Otrzymuje ją senior ze Szczecina, który dawno temu opłacił jedną składkę emerytalną w kwocie kilkunastu złotych. Świadczenie nie jest dla niego wsparciem, ale ZUS na jego comiesięczną wypłatę wydaje rocznie 120 zł. Ponieważ podobne świadczenia otrzymują już tysiące Polaków, na ich obsługę idą miliony. Dlatego ZUS chce zlikwidować „groszówki”. Na razie nie wiadomo do jakiej kwoty emerytury zostaną zlikwidowane.

Reklamy

Jednym z pomysłów jest wprowadzenie 10-letniego stażu jako warunku uzyskania emerytury. Inne rozwiązanie mówi, że groszowe świadczenia byłyby kumulowane i wypłacane raz do roku lub jednorazowo np. gdy osoba ukończy 70 lat. Nie wiadomo jednak, których emerytów będą dotyczyć zmienione przepisy, czy przyszłych, czy także tych, którzy już teraz otrzymują głodowe emerytury. Przecież prawo nie działa wstecz. Jednak nie wiadomo, jak ostatecznie będą wyglądać przepisy.

Źródło: Super Express

Poprzedni artykułSzokujące zarobki córki prokuratora stanu wojennego, posła PiS, Piotrowskiego
Następny artykułJadwiga Staniszkis bardzo ostro o PiS. Ta partia łamie praworządność