ZUS uderzy w najbiedniejszych emerytów. Stracą świadczenia i prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej

Los groszowych emerytur jest już przesądzony informuje Super Express. ZUS co roku wydaje fortunę na ich obsługę, więc chce zlikwidować ten wydatek. Związkowcy ostrzegają, że kilkadziesiąt tysięcy Polaków straci status emeryta i prawo do bezpłatnego leczenia!

Najniższa emerytura, jaką wypłaca ZUS to 4 grosze. Otrzymuje ją senior ze Szczecina, który dawno temu opłacił jedną składkę emerytalną w kwocie kilkunastu złotych. Świadczenie nie jest dla niego wsparciem, ale ZUS na jego comiesięczną wypłatę wydaje rocznie 120 zł. Ponieważ podobne świadczenia otrzymują już tysiące Polaków, na ich obsługę idą miliony. Dlatego ZUS chce zlikwidować „groszówki”. Na razie nie wiadomo do jakiej kwoty emerytury zostaną zlikwidowane.

Jednym z pomysłów jest wprowadzenie 10-letniego stażu jako warunku uzyskania emerytury. Inne rozwiązanie mówi, że groszowe świadczenia byłyby kumulowane i wypłacane raz do roku lub jednorazowo np. gdy osoba ukończy 70 lat. Nie wiadomo jednak, których emerytów będą dotyczyć zmienione przepisy, czy przyszłych, czy także tych, którzy już teraz otrzymują głodowe emerytury. Przecież prawo nie działa wstecz. Jednak nie wiadomo, jak ostatecznie będą wyglądać przepisy.

Źródło: Super Express

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
piotrkrzywoprostyJackAldonaRosja .. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
krzywoprosty
Gość
krzywoprosty

A dla mnie to sprawiedliwe. Ktoś kto pracował 40 lat ma mieć takie same prawo jak ktoś kto zatrudnił się na etacie by mieć świadczenia zdrowotne. Dlaczego mam płacić za cwaniaka który robił interesy nie wpłacając NIC do wspólnej kasy. Ile trzeba było doprowadzić składki by mieć np. 5 groszy emerytury? Ludzie przemyślcie – ktoś was okrada. ZUS opłaca z waszych pieniędzy emerytury całej strukturze nierobów z instytucji kościół katolicki, z waszych idzie na emerytury górników bo kopalnie nie odprowadzają składek ZUS bo są na minusie. Z naszych składek opłacamy 25 letnich emerytów i rencistów nadmurówki, utrzymujemy całe stada chamów… Czytaj więcej »

piotr
Gość
piotr

nie do końca sie z tobą zgodze np co do kopalń wszystkie muszą odprowadzać składki od każdej pensji nagrody i innych wypłat,ponieważ wszystko jest legalnie,żadnych wypłat pod stołem.

ewa
Gość
ewa

Nie dziwota wreszcie pokazują szwoją prawdziwą TWARZ

Rosja ..
Gość
Rosja ..

Jeszcze zlikwidują złotówkowe emerytury..nie tylko groszowe.. A po tem wymyślą aby nas w jakiś sposób w białych rękawiczkach utylizowac..

Aldona
Gość
Aldona

Grosik do grosika i będzie Fortuna dla Rydzyka.

Jack
Gość
Jack

ZUS zawsze działał bezprawnie. Mało kto pamięta jak robiono tzw. 50% przypisy za zwłokę płatności składek, aby znów po krótkim czasie zrobić 100% przypis! Niebotycznie zwielokrotniał każde zadłużenie! Kiedy, zdawałoby się, że ten burdel się rozleci, nadwyżki poinwestowali w swoje pałace, zamiast zakontować na kontach ubezpieczonych! Złodziejstwo mają wpisane w statut firmy, bo od dzięsiątków lat robią wszystko bezkarnie! A każdy rząd doi ZUS jak kasę zapomogowo-pożyczkową na krociowe sumy pieniędzy. Bierze, nic nie daje, sam w swoich sprawach orzeka i windykuje! Najchętniej krzywdzi ludzi!🤮💥