Skandal! Za reklamy Morawieckiego w izraelskiej prasie zapłaciło PKO BP

Fundacja Banku PKO BP wykupiła w zagranicznej prasie ogłoszenia tekstu deklaracji Mateusza Morawieckiego i Benjamina Netanjahu w sprawie odpowiedzialności za Holokaust informuje RMF FM. Kampania promująca deklarację wywołała krytyczne głosy w Izraelu. szef kancelarii premiera Michał Dworczyk twierdzi, że nie znał szczegółów „i nie wiem, czy premier wiedział”.

Minister Michał Dworczyk wg informacji RM FM pochwala działania Fundacji i decyzję o opublikowaniu treści deklaracji premierów w zagranicznej prasie, m.in. niemieckiej, francuskiej i hiszpańskiej. Według Dworczyka „powinno nam zależeć, by prawda historyczna zawarta w deklaracji premierów dotarła jak najszerzej, także za granicę”.

Minister pytany o to, czy fundacja banku prowadzi politykę zagraniczną powiedział, że deklaracja premierów była jawna i ich publikacja nie powinna dziwić. „Powinniśmy się cieszyć, jak NGO-sy, stowarzyszenia, fundacje podejmują działania na rzecz budowy dobrego wizerunku Polski” – stwierdził Michał Dworczyk.

Według izraelskich mediów – rząd w Tel-Awiwie złożył protest w polskim rządzie przeciw kampanii reklamowej z wykorzystaniem deklaracji obu premierów.

Źródło: RMF FM

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
IzakrzywoprostyAlildzierżykijJarek Walikoniusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jarek Walikoniusz
Gość
Jarek Walikoniusz

ide zwalic kota.

dzierżykij
Gość
dzierżykij

żywie nadzieje że pieniądze z giełdowej spółki są z dywidendy skarbu państwa a nie zwykłych akcjonarjuszy ,lecz mogę się mylić

Alil
Gość
Alil

Dlatego obsługa kredytu tak poskoczyła w pisobolszewickich bankach

krzywoprosty
Gość
krzywoprosty

No cóż koalicja podwiniętego ogona na kolanach przed MOSAD-em. I tak obce państwa piszą nam poprawki do Ustaw i tworzą prawo. A to korporacja watykańska, a to lobby żydowskie piszą nam ustawy. A sami Polacy jak te zarzygane osły kochają być niewolnikami…

Iza
Gość
Iza

czy możecie gazeto ;
napisać w kilku zdaniach
treść tej deklaracji ?
po polsku