[Counter-Box id="1"]

Fundacja Banku PKO BP wykupiła w zagranicznej prasie ogłoszenia tekstu deklaracji Mateusza Morawieckiego i Benjamina Netanjahu w sprawie odpowiedzialności za Holokaust informuje RMF FM. Kampania promująca deklarację wywołała krytyczne głosy w Izraelu. szef kancelarii premiera Michał Dworczyk twierdzi, że nie znał szczegółów “i nie wiem, czy premier wiedział”.

Minister Michał Dworczyk wg informacji RM FM pochwala działania Fundacji i decyzję o opublikowaniu treści deklaracji premierów w zagranicznej prasie, m.in. niemieckiej, francuskiej i hiszpańskiej. Według Dworczyka “powinno nam zależeć, by prawda historyczna zawarta w deklaracji premierów dotarła jak najszerzej, także za granicę”.

Reklamy

Minister pytany o to, czy fundacja banku prowadzi politykę zagraniczną powiedział, że deklaracja premierów była jawna i ich publikacja nie powinna dziwić. “Powinniśmy się cieszyć, jak NGO-sy, stowarzyszenia, fundacje podejmują działania na rzecz budowy dobrego wizerunku Polski” – stwierdził Michał Dworczyk.

Według izraelskich mediów – rząd w Tel-Awiwie złożył protest w polskim rządzie przeciw kampanii reklamowej z wykorzystaniem deklaracji obu premierów.

Źródło: RMF FM

Poprzedni artykułJaki ośmieszył się na Twitterze
Następny artykułPSL zdecydowanie przeciw cenzurze internetu