Na słowa Micka Jaggera o Polsce reaguje cały świat

„Polska, co za piękny kraj, jestem za stary by być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać” – Te słowa Micka Jaggera podczas koncertu The Rolling Stones w Warszawie wywołały reakcje w mediach zagranicznych.

Jagger odniósł się do listu, jaki wystosował do grupy Lech Wałęsa. Były prezydent poprosił członków zespołu o wsparcie w obronie niezależności sądów. „Wiele osób w Polsce broni wolności, ale potrzebuje wsparcia. Jeśli możecie powiedzieć, lub zrobić cokolwiek, będąc w Polsce, będzie to dla nich naprawdę dużo znaczyć” – zwrócił się z apelem do „Stonesów” Lech Wałęsa. Jagger zareagował, a media na świecie to podchwyciły.
„Mick Jagger reaguje na apel Wałęsy w sprawie polskiego systemu sądownictwa” – informuje stacja France24.
„Mick Jagger nawiązał do kontrowersyjnego remontu systemu sądownictwa w Polsce podczas koncertu Rolling Stones” – przekazuje za AFP „The New York Times”, „The Washington Post”, a także „The Japan Times”.
„Mick Jagger odpowiedział na prośbę Wałęsy w niedzielę. (…) To wyraźna aluzja do reformy sądownictwa promowanej przez konserwatywno-narodową partię rządzącą PiS” – pisze niemiecki „Die Welt”.
„Stonesi poproszeni o wsparcie dla antyrządowych protestów w Polsce” – podaje „Times of Israel”.