“Polska, co za piękny kraj, jestem za stary by być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać” – Te słowa Micka Jaggera podczas koncertu The Rolling Stones w Warszawie wywołały reakcje w mediach zagranicznych.

Jagger odniósł się do listu, jaki wystosował do grupy Lech Wałęsa. Były prezydent poprosił członków zespołu o wsparcie w obronie niezależności sądów. “Wiele osób w Polsce broni wolności, ale potrzebuje wsparcia. Jeśli możecie powiedzieć, lub zrobić cokolwiek, będąc w Polsce, będzie to dla nich naprawdę dużo znaczyć” – zwrócił się z apelem do “Stonesów” Lech Wałęsa. Jagger zareagował, a media na świecie to podchwyciły.
“Mick Jagger reaguje na apel Wałęsy w sprawie polskiego systemu sądownictwa” – informuje stacja France24.
“Mick Jagger nawiązał do kontrowersyjnego remontu systemu sądownictwa w Polsce podczas koncertu Rolling Stones” – przekazuje za AFP “The New York Times”, “The Washington Post”, a także “The Japan Times”.
“Mick Jagger odpowiedział na prośbę Wałęsy w niedzielę. (…) To wyraźna aluzja do reformy sądownictwa promowanej przez konserwatywno-narodową partię rządzącą PiS” – pisze niemiecki “Die Welt”.
“Stonesi poproszeni o wsparcie dla antyrządowych protestów w Polsce” – podaje “Times of Israel”.

 

Poprzedni artykułSkandal. Mięsem z zarażonych świń nakarmiono wojsko?
Następny artykułPiS wkurzył policjantów. Od jutra strajk