Prawie 100 tysięcy osób uczestniczyło we mszy świętej konsekrowanej dla 27. Pielgrzymki Radia Maryja. Jak informuje Gazeta Wyborcza przyjechali najważniejsi politycy PiS, ale bez  prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Kulminacyjnym punktem pielgrzymki była niedzielna msza święta konsekrowana przez kard. Zenona Grocholewskiego. Uczestniczyli w niej biskupi i politycy. W homilii kard. Grocholewski gratulował Rodzinie Radia Maryja „wspierania wiary i mediów, zwłaszcza tych mających właściwe wartości”. Rodzinie, która „nie dała się zniechęcić prostackim atakom i zniewolić”.

Przemawiali i O. Tadeusz Rydzyk, a po ceremonii odczytano listy: najpierw od Jarosława Kaczyńskiego, dopiero potem od prezydenta Andrzeja Dudy.

Premier Mateusz Morawiecki nawiązał do współczesności wychodząc od obrony Jasnej Góry przed Szwedami i podkopu, przy pomocy którego chcieli złamać opór twierdzy. „Jak przed wiekami nasi przeciwnicy robią podkop pod Polskę, pod nasze wartości” – mówił premier. – „Podkop pod rodzinę. My za Polskę nie chcemy się wstydzić. Nie przepraszamy. My za Polskę dziękujemy.”

Podkreślał, że siła Polski tkwi w rodzinie, a określenia, że wielodzietne rodziny to patologia jest nie tylko krzywdzące, ale przede wszystkim szkodliwe. Mówił, że w ostatnich dniach walczył o honor Polski na różnych frontach, m.in. w Brukseli: „O to, żeby Polska sama mogła decydować, kogo przyjmiemy i jaką kulturę będziemy budować” – twierdził. – „Przypominaliśmy o chrześcijańskim fundamencie Europy”.

Źródło: Gazeta Wyborcza, twitter

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MirosławZbigniewMaciek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek
Gość
Maciek

Może p.Morawiecki sam kopie dołek… a kto kopie dołki ten sam w nie wpada.

Zbigniew
Gość
Zbigniew

Podkop robią nawet „przeciwnicy ideowi”. śmiechu warte! Kto robi podkopy? Idee jako byty niematerialne, czy filozofy? Nawet z nimi dyskusji nie zamierają wszczynać. Na czym oparte są ich idee?

Mirosław
Gość
Mirosław

co to za debilizm ? Średniowiecze ? Tańczący z czarnymi 🙂