Prawie 100 tysięcy osób uczestniczyło we mszy świętej konsekrowanej dla 27. Pielgrzymki Radia Maryja. Jak informuje Gazeta Wyborcza przyjechali najważniejsi politycy PiS, ale bez  prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Kulminacyjnym punktem pielgrzymki była niedzielna msza święta konsekrowana przez kard. Zenona Grocholewskiego. Uczestniczyli w niej biskupi i politycy. W homilii kard. Grocholewski gratulował Rodzinie Radia Maryja „wspierania wiary i mediów, zwłaszcza tych mających właściwe wartości”. Rodzinie, która „nie dała się zniechęcić prostackim atakom i zniewolić”.

Reklamy

Przemawiali i O. Tadeusz Rydzyk, a po ceremonii odczytano listy: najpierw od Jarosława Kaczyńskiego, dopiero potem od prezydenta Andrzeja Dudy.

Premier Mateusz Morawiecki nawiązał do współczesności wychodząc od obrony Jasnej Góry przed Szwedami i podkopu, przy pomocy którego chcieli złamać opór twierdzy. “Jak przed wiekami nasi przeciwnicy robią podkop pod Polskę, pod nasze wartości” – mówił premier. – “Podkop pod rodzinę. My za Polskę nie chcemy się wstydzić. Nie przepraszamy. My za Polskę dziękujemy.”

Podkreślał, że siła Polski tkwi w rodzinie, a określenia, że wielodzietne rodziny to patologia jest nie tylko krzywdzące, ale przede wszystkim szkodliwe. Mówił, że w ostatnich dniach walczył o honor Polski na różnych frontach, m.in. w Brukseli: “O to, żeby Polska sama mogła decydować, kogo przyjmiemy i jaką kulturę będziemy budować” – twierdził. – “Przypominaliśmy o chrześcijańskim fundamencie Europy”.

Źródło: Gazeta Wyborcza, twitter

Poprzedni artykułPisowska paranoja? Brutalny atak pracowników TVP i polityka PiS na Szpakowskiego
Następny artykułZalewska ma kolejny kuriozalny pomysł. Teraz dotyczy przedszkolaków