Strajk pielęgniarek. W Lublinie kilkaset pielęgniarek odeszło od łóżek pacjentów

Kilkaset pielęgniarek z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie odeszło od łóżek pacjentów. Jak informuje Onet domagają się podwyżek i lepszych warunków pracy. Zapowiadają, że będą strajkować do momentu spełnienia ich postulatów.

Strajk w SPSK4 rozpoczął się w poniedziałek o godz. 7. Zgodnie z zapowiedzią związków zawodowych kilkaset pielęgniarek odeszło od łóżek pacjentów. W strajku bierze udział ok. 300 osób. Domagają się podwyżki w wysokości 1500 zł brutto. Z kolei dyrekcja oferuje im włączenia do pensji dodatku tzw. zembalowego w wysokości 1600 zł. Pielęgniarki nie chcą się na to zgodzić.

„Zamierzamy zostać tu do skutku. Oczekujemy podwyżki wynagrodzenia i poprawy warunków pracy. Nikt nas nie słucha, musimy wszystko wydzierać paznokciami. My kochamy nasz zawód. Opiekujemy się ludźmi, kiedy są bardzo chorzy, umierają, gniją. Jesteśmy tam, gdzie często nawet rodzina nie chce być. To należy docenić. W tym momencie jest ściana, przez którą nie możemy się przebić” – powiedziała Marzena Rybicka-Krępska z oddziału laryngologii SPSK4.

Kobiety podkreślają, że wkrótce 20 proc. pielęgniarek pójdzie na emeryturę. Obawiają się, że będzie ich coraz mniej, a obowiązków jeszcze więcej.

„Szpital działa w ograniczonym zakresie. Wszyscy hospitalizowani pacjenci mają zapewnioną opiekę, natomiast nie przyjmujemy nowych osób. Udzielamy świadczenia, kiedy jest zagrożone życie pacjenta. Przeprowadzamy tylko pilne operacje, planowe zostały odwołane. Działają SOR oraz oddziały intensywnej terapii” – poinformował dziennikarzy Kamil Golema, radca prawny SPSK4 w Lublinie.

Trwają rozmowy z dyrekcją, jednak na razie nie ma porozumienia.

Źródło: Onet.pl

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
BodziaAndreaDanusia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Danusia
Gość
Danusia

Im sie nalezalo,jak wrzeszczala w Sejmie Broszka,to wam sie nalezy tym bardziej.Pieniadze kieruja nie tam gdzie trzeba.WIELKI SZACUNEK DLA ZAWODOW MEDYCZNYCH.

Andrea
Gość
Andrea

Załatwcie je tak, jak matki dzieci niepełnosprawnych – obiecajcie im iluzoryczne świadczenia na kwotę równą żądanej podwyżki, a jak się kobity wqrwią, uzasadnijcie, że nie można dać im gotówki do ręki, bo są zapewne nieodpowiedzialne i wydadzą na głupoty!

Bodzia
Gość
Bodzia

Zakłamany debil Mateusz dał patologii 300 zł na książki.Wydał 1,5 Mlda,a tyle wynosiła pomoc dla niepełnosprawnych.Czy ten Judasz pobiera 500+na swoje bachory,bo do biednych nie należy .Ten tuman i kłamca większy od Broszki,jest milionerem.JAK TAKI CIEĆ MÓGŁ BYĆ DYREKTOREM BANKU WBK…Ten agent WSI/który rozwalił żyd isaak Singer vel Macierewicz/otacza się 60 doradcami…i to oni powinni być Dyrektorami ..nie ten KŁAMCA I KUMPEL RYDZYKA i pedofilów w sukienkach.