Zalewska ma kolejny kuriozalny pomysł. Teraz dotyczy przedszkolaków

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, by przedszkolakami zajęli się doradcy zawodowi. Jak informuje Gazeta Wyborcza projekt resortu zakłada, że wykwalifikowani specjaliści będą pomagać w wytyczaniu ścieżki kariery.

Według ustaleń dziennika projekt, w ramach którego do polskich przedszkoli zostaną wysłani doradcy zawodowi został już skierowany do konsultacji społecznych.

MEN chce, by fachowcy nauczyli dzieci, jak opowiadać o sobie, swoich pragnieniach, a także (poprzez odgrywanie scenek) sprawdzać się w różnych rolach życiowych.

„Regulacje zakładają również, że podczas kolejnych lat edukacji, zajęcia, które pomogą wyznaczyć dzieciom ścieżkę kariery będą rozwijane i kontynuowane. Prowadzić je mają wykwalifikowani doradcy zawodowi” – pisze gazeta.

Opiekunowie dzieci twierdzą jednak, że „wiek przedszkolny to czas zabawy”. Zwracają tez uwagę, że pierwsze wybory dotyczące przyszłej pracy często nijak mają się do tych w dorosłym życiu.

Źródło: Gazeta Wyborcza.

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

26
Dodaj komentarz

avatar
23 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
Donperla63ZbigniewBogumiłaLila Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grażyna
Gość
Grażyna

Poronione pomysły, może chcą założyć cos w rodzaju hitlerjugend. Modelować charaktery dzieci już od przedszkoli? Dlamnie to niebezpieczne.

Kinga
Gość
Kinga

Dokładnie o tym samym pomyślałam…

Goska
Gość
Goska

Ja poszłam do ogólnika tylko dlatego, że nie bardzo wiedziałam co zamierzam robić potem. Dwa lata później wybrałam fizykę. Tuż przed matura okazało się, że ta fizyka (choć wymarzona) nie spełni się ze względów zdrowotnych. Tak zostałam architektem. W przedszkolu chciałam być cyrkowka. Co by z tym zrobił specjalista?

Bożena
Gość
Bożena

Ale durna w przedszkolu to albo strażak albo aktorka chyba nie ma pojęcia o etapach rozwoju człowieka czyżby spała na wykładach ? A może pozowała!!!!

Anna
Gość
Anna

Niech sama poszuka dobrego doradcy zawodowego…

Renata
Gość
Renata

Haha idiotyczne. Przecież plany dzieci i predyspozycje zmieniają się latami. Ciągle ulegają modyfikacji i zmianie. Nie ma jak mącić dzieciom w głowach i robić zamieszanie.

Andrzej
Gość
Andrzej

Pomysł nie dobry od wyznaczania kariery są rodzice nie będzie nad tym projektem kontroli doradcy mogę w wieku przedszkolnym zrobić dzieciakom pranie mózgu nie będę dalej tego tematu rozwijał można się domyśleć co mam na uwadze. Dorosna sami zdecydują od tego bedzie szkoła i tam można zauważyć które dziecko ma zdolności i w jakim kierunku .

Beata
Gość
Beata

Kto zapłaci za tych „specjalistów” skoro nie ma pieniędzy nawet na rytmikę i języki obce. Niestety kolejny pomysł w oderwaniu od rzeczywistości i realnych potrzeb dzieci. Politycy myślą, że zaplanują życie kolejnego pokolenia kierując się głupotą i niekompetencją.

Ppppp
Gość
Ppppp

Gdzie czas na zabawę dzieci? Przecież w wieku przedszkolnym zainteresowania dzieci zmieniają się jak w kalejdoskopie . Charakter dziecka kształtuje się pod wpływem różnych czynników społecznych . Niech każdy ma szansę zdecydować samodzielnie o swoim zawodzie (kiedy nadejdzie odpowiedni czas na poważne decyzje).

Mateusz
Gość
Mateusz

moje pytanie jest takie. pani ministra zrobila niezla rozpierduche, gdzie wowczas byli wszyscy zainteresowani? rodzice, nauczycie. udalo jej sie usmiechem i klamstwami wiec teraz mamy eskalacje durnych jak nie wiem co pomyslow. ottrzasnijcie sie ludzie. dlaczego pozwalacie komus takiemu funkcjonowac???

Czytelnik
Gość
Czytelnik

To jest straszne. Sama od miesiąca jestem doradcą zawodowym, ale nie w przedszkolu. Na wszystko jest czas. Spoko matmę w tym wieku da się zrobić, jezyki też, ale nie doradztwo.

Papa
Gość
Papa

Biedne dzieci.
Od małego chca robić roboty do pracy…kiedy sie to zatrzyma?!?!?!?!

Kinga
Gość
Kinga

A może pani minister niech na długie wakacje pojedzie i nie zaskakuje nas swoimi wspaniałymi pomysłami. Może tak zastanowić się co dzieci w przedszkolu robią,a nie wysyłać kolejnych specjalistów. Ja się pytam po co???

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Znów kopiujemy Niemców (wschodnich 😉 ), którzy mają komisje klasyfikujące dzieci do odpowiedniej szkoły już w okresie później podstawówki. Nieodwołalnie. I już sobie dzieciak nie postudiuje na uniwerku. Pani minister jakoś zapatrzona w tych Niemców, mimo, że rząd z nimi się nie kocha.

Zbigniew
Gość
Zbigniew

nie ma pan o szkolach w niemczech zielonego pojecia za kazdej szkoly mozna pojsc na studia i tak po szkole realnej mozna isc do gimnasium i zrobic mature i tez po szkole glownej

przeciwna Zalewskiej
Gość
przeciwna Zalewskiej

Nienormalna jest, może powinna zarządzić przymusowe badanie psychiatryczne takim jak ona 🙁

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Musimy zacząć budować pałace, bo dziewczynki w przedszkolu chcą zostać KSIĘŻNICZKAMI !!!!!

Lila
Gość
Lila

Brak słów Wiecej razy noe zagłosuję na PIS

Jozef
Gość
Jozef

Dlaczego Pani Minister nie zaczyna edukacji zawodowej juz od zarodka?

Wiktoria
Gość
Wiktoria

To jest rola nauczyciela przygotowanie dziecka do pełnienia roli społecznej

Kama
Gość
Kama

Może chodzi o to by wbijać do głowy dzieciakom coś na zasadzie „Będziesz świetnym murarzem” taka perswazja na najmlodszych itp. bo im potrzebna siła robocza. Nie wierze, że to nie ma ukrytego dna…czas przedszkolny to czas zabawy, poznania, liźniecia nauki a nie doradztwa zawodowego.
Kolejny poroniony pomysł :/

Ines
Gość
Ines

Słucham ? Przecież to dzieci … które przeróżnie reagują na sytuacje. Będąc w domu są wygadane, zabawne, wesołe a w grupie zachowują się zupełnie inaczej … Nie kontrolują swojego zachowania. Mają lepsze i gorsze dni …

CECH48
Gość
CECH48

to jest kolejny głupi wymysł tej niby min. edukacji narodowej

Bogumiła
Gość
Bogumiła

Jestem n-lem dzieci przedszkolnych od 34 lat, ale w tej GŁUPOCIE już się duszę. To nam kazano kończyć studia bo po SWP czy SN to było za niskie wykształcenie. Pytam się więc kim my n-le jesteśmy dla tzw.pani minister – no chyba specjalistami w swojej dziedzinie. Ilu jeszcze tych „innych” specjalistów ma mieszać dzieciom w głowie. Niestety n-lki przedszkola to najbardziej „bojaźliwa” grupa zawodowa. Inn walczą o swoje a my? Na nas plują, a my mówimy, że deszcz pada. Zapraszamy do przedszkola chociaż na jeden zwykły tydzień pracy od rana do końca dnia gdzie są wycieczki, wyjścia do oddalonej łazienki… Czytaj więcej »

perla63
Gość
perla63

34 lata pracuję w przedszkolu jako nauczyciel i tego, co teraz się dzieje w oświacie nikt z nauczycieli pojąć nie może, zaś Ci nie związani z oświatą nie wierzą w to, co my nauczyciele przedszkoli musimy zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym wykonywać, jak wygląda nasz awans zawodowy i ile nauczyciel stażysta po ukończeniu studiów magisterskich zarabia w oświacie . Wątpię, czy p. minister zna zakres obowiązków nauczycieli……a powinna, wtedy może mniej bzdurnych rozporządzeń wychodziłoby z ministerstwa

Don
Gość
Don

Niech przywrócą zajęcia pozalekcyjne najpierw a nie zajmują się przedszkolakami, zostawcie dzieciństwo dzieciom.