Trzy mln złotych dla Rydzyka od resortu Ziobry

Ministerstwo sprawiedliwości – w odpowiedzi na interpelację posła PO Mariusza Witczaka – ujawniło szczegóły kontraktu, w ramach którego uczelnia o. Tadeusza Rydzyka uczy sędziów, pracowników sądów i prokuratorów, jak zachowywać się w mediach. Koszt to trzy miliony złotych z publicznej kasy.

Konkurs na “opracowanie i wdrożenie programów szkoleń medialnych dla pracowników sądów i prokuratury” został rozstrzygnięty 10 października 2016 roku. Resort zaznacza, że zgłoszone projekty były oceniane przez “czterech niezależnych od ministerstwa sprawiedliwości ekspertów zewnętrznych” – wszyscy natomiast byli certyfikowani przez ministerstwo rozwoju.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Według ministerstwa, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wykazała większy potencjał do przeprowadzenia szkoleń niż inne zgłoszone podmioty.

Źródło: twitter