Od prawie 5 miesięcy posłanka PO Joanna Augustynowska próbuje się dowiedzieć co ponad rok temu ówczesna szefowa KPRM robiła w czasie wizyty w USA – informuje Fakt. Beata Kempa szczegółów swojej podróży nie ujawnia powołując się kwestie bezpieczeństwa.

“Informacje na temat wizyty Ministra – członka Rady Ministrów do USA zostały zastrzeżone ze względu na fakt, że ich nieuprawnione ujawnienie może mieć szkodliwy wpływ na wykonywanie zadań w zakresie obrony narodowej, polityki zagranicznej oraz bezpieczeństwa publicznego” – tłumaczy utajnienie swojej podróży Beata Kempa.

Reklamy

Zapytanie o szczegóły wizyty ówczesnej szefowej Kancelarii Premiera złożyła posłanka PO Joanna Augustynowska. Chciała dowiedzieć się jakie były okoliczności i koszty podróży polityk PiS. Podobne zapytanie złożyła Joanna Schmidt z Nowoczesnej. Tymczasem Kempa utajniła swoją odpowiedź. “Fakt” podaje, że polityk wybierała wtedy tapicerkę i dywany do samolotu. Augustynowska zapowiada, że jeśli nie dostanie odpowiedzi do premiera złoży pozew do prokuratury.

Źródło: Fakt

Poprzedni artykułMierny, bierny, zły. Polacy chcą odwołania Kuchcińskiego
Następny artykułHipokryzja prezydenta Dudy ujawniona. Przypomniano mu dawną wypowiedź