Przydałoby się wprowadzić obowiązek badań psychiatrycznych dla parlamentarzystów tuż przed objęciem mandatu – tak Paweł Kukiz skomentował wczorajszą akcję Joanny Schmidt. Posłanka wwiozła dwóch protestujących w bagażniku na teren Sejmu.

Swoją opinię Paweł Kukiz wyraził m.in. na Facebooku komentując artykuł prasowy na temat zachowania Joanny Schmidt. “Od dawna zwracałem uwagę na to, że jakieś szczególne traktowanie posłów przy wejściu lub wjeździe na teren Sejmu jest niezrozumiałe. Ludzie chcący np. zwiedzić Sejm lub goście parlamentarzystów poddawani są szczegółowej kontroli przez Strażników, przechodzą przez specjalne bramki, mają prześwietlane podręczne bagaże. Jak na lotnisku. Natomiast poseł idzie sobie gdzie chce absolutnie niekontrolowany.
A skąd pewność, że jednemu czy drugiemu kiedyś nie odwali i nie wymyśli sobie, by w ramach np. “obrony demokracji” zamiast wnosić jakieś gadżety na mównicę sejmową, wniesie tam po prostu bombę, żeby odpalić w “ramach protestu” a samobójczą śmiercią “zapisać się na kartach historii” jak swego czasu “Szary Obywatel”?
Myślicie, że to niemożliwe? Gdybyście siedzieli na moim miejscu- w sejmowych ławach- i przez blisko trzy lata mieli okazję obserwowania z bliska wielu psychopatów z mandatem posła (nazwisk wymieniać nie będę) to dokładnie zrozumielibyście i poczuli o czym mówię.
Oprócz tego, że środki bezpieczeństwa powinny również dotyczyć posłów, przydałoby się wprowadzić obowiązek badań psychiatrycznych dla parlamentarzystów tuz przed objęciem mandatu. Choćby dlatego, że tych “posłów” wybierają nie ludzie, a wodzowie partii politycznych, którym często obojętna jest psychika jego żołnierza. Byleby tylko podnosił łapę tak, jak wódz sobie tego życzy. A czy wariat, przeciętniak albo pół idiota? Bez znaczenia. Ważne jedynie, by rozkazów słuchał.”

Pierwszym, który proponował badania psychiatryczne dla posłów był… Paweł Bejda z PSL. w rozmowie z Rzeczpospolitą na pytanie o to czy dwukadencyjność to dobry pomysł odparł, że dobry, “ale żeby razem z nim weszła w życie dwukadencyjność posła i senatora” – ocenił w styczniu 2017 roku poseł PSL i dodał, że “Proponuję badania psychiatryczne dla wszystkich, którzy będą mieli objąć funkcję posła lub senatora” – mówił wtedy o autorskim pomyśle Bejda. Jak widać Paweł Kukiz kopiuje pomysł PSL.

Reklamy

Źródło: Facebook, Rzeczpospolita

Poprzedni artykułPiS zrobił skok na kasę. Polacy nie mają wątpliwości
Następny artykuł400 tysięcy złotych za 17 zdjęć? Tak marnotrawi się publiczne pieniądze