Na naszych oczach może ziścić się czarny scenariusz wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Oznacza to przesunięcie naszego kraju w rejon wpływów Rosji. Na to, że taki plan jest poważnie rozważany przez PiS, mogą wskazywać słowa jednego z prominentnych polityków ugrupowania rządzącego, Ryszarda Czarneckiegom które padły na antenie TV Republika.

Poseł został zapytany o kwestię tzw. polexitu i przyszłości Polski w UE Czarnecki podkreślił, że wzrost niezadowolenia z działań Unii może dać Polsce w wielu kwestiach kartę przetargową: – Uważam, że jeżeli w Polsce będzie więcej eurosceptyków, więcej głosów niezadowolenia, może być to dobre dla polskiego rządu, który może tą kartą grać w Brukseli – powiedział w programie “TweetUp Republika” poseł Czarnecki.

Reklamy

Warto zwrócić uwagę na fakt, że na antenie TV Republika w otwarty sposób rozmawia się o wyjściu Polski z Unii Europejskiej i Ryszard Czarnecki nie zanegował, że takie pomysły w PiS istnieją. Przyznał jedynie, że “postulat Polexitu byłby dziś niepolityczny”. 

Te skrajnie nieodpowiedzialne wypowiedzi jednego z czołowych europosłów PiS mogą wskazywać na to, jak odrealnione jest ugrupowanie rządzące. Jest to jednocześnie poważne ostrzeżenie przed scenariuszem wyjścia Polski z Unii Europejskiej i utraty związanych z tą obecnością korzyści.

Temat Polexitu jest bardzo podgrzewany przez pisowskie media:

Poprzedni artykułTVP na dnie?
Następny artykułPolacy protestują przeciwko upartyjnieniu sądu najwyższego