Profesor Włodzimierz Wróbel z Uniwersytetu Jagiellońskiego w prywatnym wpisie na Facebooku ocenił reformę sądownictwa. Na rządzących nie zostawił suchej nitki.

“Udział w przewidzianych przez partię rządzącą procedurach zajmowania miejsc w Sądzie Najwyższym oznacza bezpośrednie współdziałanie w łamaniu Konstytucji RP, dla którego nie ma etycznego usprawiedliwienia. – napisał w prywatnym poście profesor i dodał: “Udział ten nie może też doprowadzić do słusznego nabycia jakichkolwiek praw związanych ze statusem zawodowym, bo będzie dokonywany w złej wierze. Świadomość krańcowej niekonstytucyjności przegłosowanych właśnie ustaw, musi mieć każdy wykształcony prawnik. Współdziałanie w niszczeniu ładu konstytucyjnego Państwa oznacza także współudział w tworzeniu realnego zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski w perspektywie międzynarodowej. Prawnicy podejmujący się takich działań sami wykluczają się ze wspólnoty zawodowej, w której uczestniczą – czy będzie to wspólnota związana ze stosowaniem prawa, czy wspólnota akademicka.
Trzeba dzisiaj głośno mówić, że tu nie chodzi o spór co do poglądów politycznych, koncepcji prawnych, możliwych interpretacji przepisów. Prawnicy decydujący się na współdziałanie w bezprzemocowym zamachu stanu zachowują się w sposób niegodny. Apelowanie o przyzwoitość i uświadamianie konsekwencji nieprzyzwoitości, jest tym co nadal możemy robić.”

Reklamy

Źródło: facebook

Poprzedni artykułMiliony dla Rydzyka. Osiem ministerstw wsparło Redemptorystę
Następny artykułKuriozalny wywiad z prezesem TVP. Internauci demaskują hipokryzję Kurskiego