W starostwie powiatowym w Białej Podlaskiej odbyła się konferencja prasowa z  dziennikarzami na temat “Planu Dla Wsi”. Po krytyce ze strony rolników politycy nie zdecydowali się odpowiedzieć na ich pytania tylko skończyli spotkanie.

Uczestnicy konferencji to wicestarosta bialski Janusz Skólimowski z PiS, Dariusz Stefaniuk Prezydent Miasta Białej Podlaskiej i prezes struktur okręgowych PiS, Jerzy Szwaj – radny wojewódzki z PiS, i lekarz weterynarii, dziennikarze lokalnych mediów i niespodziewanie grupa rolników. Konferencję prowadził Kamil Paszkowski – dyrektor biura Grzegorza Biereckiego z PiS.

Na wstępie konferencji Dariusz Stefaniuk przedstawił ogólny zarys programu. Następnie wicestarosta Skulimowski przedstawił szczegółowe założenia planu, który po przedstawieniu spowodował emocjonalną reakcję przybyłych rolników, który w mocnych słowach skrytykowali założenia tego dokumentu stwierdzając że jest to totalna farsa związana raczej z wyborami a nie z realną pomocą dla rolników. Wstępnie deklarowana część spotkania poświęcona zadawaniu pytań zakończyła się na kilku pytaniach dziennikarzy. Organizatorzy nie chcieli się odnosić do słów zbulwersowanych i rozgoryczonych rolników.

Reklamy

Jednym z filarów programu wsparcia polskiego rolnictwa ma być stworzenie państwowej “czapy” nad rynkiem spożywczym, która powinna przeciwdziałać dużym wahaniom cen. Ponadto ułatwiona zostanie sprzedaż bezpośrednia, a rolnicy otrzymają wyższe dopłaty do paliwa. Rządowy plan wsparcia rolnictwa jest odpowiedzią na rosnące niezadowolenie środowiska. jak widać władza jednak woli uciekać niż rozmawiać z rolnikami i przekonywać do swoich racji.

Źródło: Puls miasta

Poprzedni artykułSami swoi? Zaufana Ziobry będzie dublerka Małgorzaty Gersdorf?
Następny artykułFirmy rodzinne będą obciążone nowym podatkiem