[Counter-Box id="1"]

TVP1 z najniższą oglądalnością w historii – informuje portal Wirtualnemedia.pl. Największą widownię w zeszłym tygodniu zgromadziły dziennik „Fakty”, teleturniej „Milionerzy” i serial „Na Wspólnej”. Wśród stacji liderem w 4+ został Polsat, a TVP1 zanotowała najniższy udział w historii nadawania.

W okresie od 16 do 22 lipca 2018 roku, najwięcej widzów zgromadziły „Fakty”, pokazane w TVN we wtorek. Dziennik tego dnia miał średnio 2,78 mln osób. Udział stacji w tym czasie wyniósł 24,41 proc. – wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie był to najchętniej oglądany program informacyjny. Drugie pod tym względem były konkurencyjne „Wiadomości” TVP1, które zgromadziły 1,85 mln widzów (emisja 22 lipca; 10. pozycja).

Reklamy

Drugi był teleturniej „Milionerzy”. Powtórkowy odcinek tej produkcji pokazany w czwartek miał 2,41 mln oglądających, a jego SHR% wyniósł 17,34 proc. Podium uzupełnia pokazany tego samego dnia w TVN serial „Na Wspólnej”. Jego emisję śledziło średnio 2,11 mln widzów, co przełożyło się na 15,97 proc. udziału.

Udział liderującego Polsatu wśród wszystkich widzów w zeszłym tygodniu zwiększył się o 0,59 pkt. proc. do 10,10 proc. Stacja ta na pozycję lidera awansowała z miejsca drugiego. Z trzeciej na drugą lokatę awansował TVN, którego udział w analizowanym okresie wyniósł 8,91 proc. (do góry o 0,55 pkt. proc.). Podium uzupełnia TVP1, która spadła z miejsca pierwszego. Udział tej stacji w zeszłym tygodniu wyniósł 7,37 proc., po spadku względem poprzedniego o 4,98 pkt. proc. (stacja ta do 15 lipca transmitowała mecze mundialu). Jak wynika z analizy Wirtualnemedia.pl. Jedynka w tej grupie zanotowała najniższy wynik w historii nadawania.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Poprzedni artykułKompromitacja Rafalskiej? Amazon odpowiada na list minister
Następny artykułEuroposeł PiS mówi o Polexicie. Dramatyczny scenariusz dla Polski