Blisko 300 tys. zł otrzymało w 2017 r. od rządowych instytucji stowarzyszenie “Solidarność Walcząca” Kornela Morawieckiego. Jak informuje Super Express to więcej niż organizacja  ojca premiera, dostawała w poprzednich latach. Większe finansowanie Morawiecki senior tłumaczy obchodami 35-lecia swojej organizacji

Jako organizacja pożytku publicznego “Solidarność Walcząca” musi publikować m.in. rozliczenia przychodów. To właśnie z nich wiadomo, że pieniądze z rządu popłynęły w 2017 r. szerokim strumieniem.

Reklamy

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przekazało stowarzyszeniu Kornela Morawieckiego 200 tys. zł. Pieniądze przeznaczono na projekt “Seniorzy obok nas”, który służył “poprawie samopoczucia i przeciwdziałaniu marginalizacji osób starszych”. W praktyce, jak pisze “SE”, starsi członkowie “Solidarności Walczącej” i jej sympatycy mogli skorzystać z bezpłatnego pobytu w ośrodku wczasowym nad morzem.

Pieniędzy od instytucji państwowych było więcej. 34 tys. zł przekazał Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, a 62 tys. Narodowe Centrum Kultury.

Stowarzyszenie Morawieckiego nigdy wcześniej nie mogło liczyć na takie pieniądze. W 2014 r. otrzymało 36 tys., a w 2015 r. 51 tys. zł. Wcześniej, czyli przed dojściem do władzy PiS rządowych dotacji nie uświadczyło wcale.

Zwiększone finansowanie ojciec premiera tłumaczy obchodami 35-lecia swojej organizacji i towarzyszącymi jubileuszowi wydarzeniami.

Źródło: Super Express

Poprzedni artykułMorawiecki próbował skompromitować I prezes Sądu Najwyższego. Nie wyszło
Następny artykułNie będzie referendum. TVP zrzuca winę na… opozycję. Ostra reakcja internautów