[Counter-Box id="1"]

Edyta Żyła, była dziennikarka i szefowa wydziału informacji ministerstwa sprawiedliwości za czasów pierwszych rządów Zbigniewa Ziobry w tym resorcie, została dyrektorem departamentu marketingu w Państwowym Górnictwie Naftowym i Gazownictwie. Wg Onetu pensja dyrektora w tej spółce może wynieść ok. 20-30 tys. zł miesięcznie.

“Pani Edyta Żyła jest dyrektorem Departamentu Marketingu w PGNiG SA od 23 lipca 2018 roku. Do jej obowiązków należy nadzór nad wykonywaniem zadań departamentu, do których zalicza się m.in. koordynację komunikacji marketingowej Spółki oraz zarządzanie komunikacją wewnętrzną” – poinformował dział prasowy PGNiG.

Reklamy

Spółka nie odpowiedziała na pytania, czy na stanowisko był organizowany konkurs oraz ilu kandydatów w nim wystartowało. Na pytanie o wysokość wynagrodzenia, PGNiG odmówiło odpowiedzi, powołując się na RODO. Według Onetu, średnie dyrektorskie pensje w spółce wynoszą ok. 20-30 tys. zł.

Edyta Żyła skończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie administrację oraz studium problematyki przestępczości zorganizowanej i terroryzmu na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała m.in. w “Życiu Warszawy”, “Życiu”, “Rzeczpospolitej” i Telewizji Polskiej oraz – jak sama podała na Facebooku – jako urzędniczka w Ministerstwie Sprawiedliwości i Parlamencie Europejskim.

Żyła była współorganizatorką konkursu o Żołnierzach Wyklętych, w którym nagrodą były m.in. broszury opisujące działalność Solidarności Walczącej, której założycielem był ojciec obecnego premiera Kornel Morawiecki. Sprawa konkursu stała się głośna, gdy okazało się, że w broszurach były ulotki z hasłami “KOD – Kapusie, Oszuści, Dewianci, PO swołocz UB-ecka i pozostałe WRON-y, won do Moskwy na plac Czerwony” oraz “Tusk won!”.

Źródło: Onet

Poprzedni artykułKorespondent TVP znieważył konstytucyjny organ państwa? Jest zawiadomienie do prokuratury
Następny artykułCzerwona kartka dla PiS. Orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości to jasny przekaz