Nie będzie referendum. TVP zrzuca winę na… opozycję. Ostra reakcja internautów

„Wiadomości” TVP zinterpretowały wyniki głosowania nad wnioskiem o referendum tak, by winę za jego odrzucenie ponosili… senatorowie PO. Gazeta.pl zwraca uwagę, że nie wspomniano, iż wstrzymanie się od głosu – jak zrobili senatorowie PiS – również oznaczało odrzucenie wniosku. Na propagandę TVP ostro zareagowali internauci.

Senat nie wyraził zgody na zarządzenie przez prezydenta konsultacyjnego referendum ws. zmian w konstytucji w dniach 10-11 listopada. Wniosek prezydenta został odrzucony głównie głosami senatorów Platformy Obywatelskiej. Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości głosowali „za” bądź wstrzymali się od głosu – poinformowała prowadząca „Wiadomości” Danuta Holecka, która pełni w TVP również funkcję członkini Komisji Etyki. Także autor materiału w Jan Korab podkreślił, że senatorowie PiS byli „za” lub się wstrzymali, ale parlamentarzyści PO byli mu przeciwni.

Reklamy

„Za” głosowało 9 senatorów PiS, wstrzymało się 50, a 4 nie brało udział w głosowaniu. Przeciwko referendum opowiedziało się 27 senatorów PO, a 3 nie brało udziału w głosowaniu. Wśród senatorów niezrzeszonych jeden był „za”, trzech „przeciwko”, dwóch się wstrzymało, a jeden nie głosował. Wstrzymanie się od głosu w tym przypadku oznacza dokładnie to samo, co zagłosowanie przeciw – wniosek o referendum został odrzucony.

Źródło: Gazeta.pl, Twitter