[Counter-Box id="1"]

Jak ustalił „Super Express”, stowarzyszenie Kornela Morawieckiego, czyli Solidarność Walcząca, dostała od Komitetu Wyborczego Kukiz’15 w 2017 roku 720 tys. zł m.in. na budowę domu weterana. Problem w tym, że minęło sporo czasu, a domu jak nie było tak nie ma! Były za to… wczasy dla seniorów!

“Moją intencją nie było fundowanie staruszkom wczasów, tylko trwały budynek dla nich, dom weterana! Taka była umowa z Kornelem Morawieckim! Gdybym wiedział, że w taki sposób te pieniądze będą spożytkowane, to w życiu bym się nie zgodził na przelanie 720 tys. zł dla Solidarności Walczącej. Jeżeli nie ma nawet działki kupionej, nie ma zaczętej budowy, to tak Kornel oszukał mnie, jak i weteranów z Solidarności Walczącej. Jestem bardzo zaskoczony i zdumiony taką sytuacją. Co się z tymi pieniędzmi dzieje?!” – pyta w rozmowie z tabloidem oburzony sytuacją Paweł Kukiz.

Reklamy

Przeczytaj także:

W 2017 roku na konto stowarzyszenia SW wpłynęło od komitetu Kukiz’15 720 tys. zł. Z umowy podpisanej przez „prawą rękę” Kukiza, Dariusza Pitasia i ludzi Kornela Morawieckiego wynika, że pieniądze te miały być przeznaczone na cele statutowe, w tym m.in. na budowę domu weterana opozycji antykomunistycznej.

Gdzie jest dom weterana? Morawiecki w piśmie do Kukiza z 11 czerwca 2018 r. przyznaje, że część kwoty została wydana na dofinansowanie uczestników programu „Seniorzy obok nas”. „Podczas spotkań następuje pogłębienie wiedzy seniorów, poprawa ich samopoczucia”. “Część kwoty poszła właśnie na wczasy dla seniorów w Jastrzębiej Górze. A dom weterana chciałbym, żeby powstał, ale na razie się nie zanosi, potrzeba więcej pieniędzy” – twierdzi Kornel Morawiecki i nie zamierza zwracać 720 tysięcy.

To nie jedyne dotacje dla stowarzyszenia Kornela Morawieckiego. Solidarność Walcząca dostała w 2017 roku od instytucji rządowych niemal 300 tys zł dotacji.

Źródło: Super Express

Poprzedni artykułZapaść sadownictwa w Polsce jest faktem. Zmiany wprowadzone przez PiS zaszkodziły
Następny artykułJuż wiemy czym się zajmuje Szydło! Wozi swoją matkę rządową limuzyną!