W ciągu 6 lat powstanie autostrada z Siedlec do Białej Podlaskiej. Jak twierdzi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk: “Realizujemy przedsięwzięcia niezbędne dla Polski”.

Reklamy

Autostrada A2 na odcinku od Siedlec do Białej Podlaskiej ma być wybudowana do końca 2024 r. “Jest elementem „rusztu” komunikacyjnego, transportowego, drogowego, który Polsce jest potrzebny. (…)To dzisiejsze wydarzenie potwierdza, że realizujemy przedsięwzięcia niezbędne dla Polski, a takim jest autostrada A2.” — mówił minister Adamczyk podczas podpisywania umowy na inwestycję.

Umowę na wykonanie koncepcji programowej podpisali w piątek w Białej Podlaskiej przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz firmy Multiconsult Polska, która wygrała przetarg na to zadanie. Oprócz koncepcji programowej Multiconsult Polska ma opracować dokumentację zawierającą uszczegółowienia techniczne wskazane w decyzji środowiskowej, a także przeprowadzić szczegółowe badania warunków geologicznych. Firma ma na to 14 miesięcy. Koszt tych prac to 10,5 mln zł.

Adamczyk powiedział, że trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na koncepcję programową dla ostatniego odcinka autostrady A2 od Białej Podlaskiej do granicy państwa.

“Pomimo tego, że ten ostatni odcinek nie ma zabezpieczenia finansowego w programie budowy dróg krajowych, jest na liście rezerwowej, przygotowujemy niezbędną dokumentację, bo mamy nadzieję, że w przyszłej perspektywie unijnej takie środki finansowe zostaną wygenerowane” — powiedział minister i podkreślił, że Podział na Polskę A i Polskę B jest już „podziałem historycznym”, a regiony wschodnie, gdzie powstanie autostrada będą mogły się wzmocnić gospodarczo.

Całościowy szacunkowy koszt budowy wschodniej części autostrady od Warszawy do Białej Podlaskiej to ok. 5,5 mld zł.

Opozycja juz porównała koszty budowy dróg za PIS.

Źródło: wPolityce, Twitter

Poprzedni artykułPolicja poszukuje mężczyzny. Czy to podstawiony przez TVP aktor?
Następny artykułPiS to neosanacja. W Polsce tylko PSL broni prawdziwych konserwatywnych wartości