Wierzę, że w obecnej sytuacji większość sędziów zachowa się przyzwoicie – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz w wywiadzie udzielonym Rzeczpospolitej.

Minister Zbigniew Ziobro zadeklarował niedawno, że opozycja przegrała walkę o sądy. Trudno się chyba z panem ministrem nie zgodzić. Jeżeli mówimy o przegłosowaniu ustaw, nie mogliśmy się spodziewać niczego innego. Opozycja jest opozycją dlatego, że stanowi mniejszość w parlamencie. Najmądrzejsze nawet słowa, mówiące o prawie do sprawiedliwości czy o niezawisłości sądów, niestety nie trafiły do tych, którzy dzisiaj rządzą. Nie trafiły też do rządzących apele, by nie naruszali standardów demokratycznego państwa i by nie łamali konstytucji.

Reklamy

Prezes PSL odpowiedział też na pytania: Czy program społeczny PSL jest aby na pewno alternatywą wobec PiS? Skąd weźmiecie miliardy na zwolnienie emerytów z płacenia podatku i składek? Jak macie zamiar zrealizować waszą obietnicę dwuletniej gwarancji pracy dla wszystkich absolwentów szkół zawodowych, ponadgimnazjalnych i wyższych przed trzydziestką? PSL ich wszystkich zatrudni? PSL nawołuje do umiaru, szuka miejsca pośrodku. Ta ścieżynka pośrodku nie prowadzi donikąd?

Więcej: Rzeczpospolita

Poprzedni artykułMinister Adamczyk buduje najdroższe drogi w Europie? 40% wzrost kosztów
Następny artykułKatarzyna Piekarska wspiera Jakuba Stefaniaka, czyli SLD wspiera PSL