“Nasza polityka zagraniczna sprowadza się niestety do odgrywania roli marionetki Waszyngtonu” – powiedział w rozmowie z “Do Rzeczy” Kornel Morawiecki.

Ojciec premiera w większej części rozmowy skupił się na naszych relacji z Rosją i polityce państwa rządzonego przez Władimira Putina. Podkreślił m.in., że Polską nie ma pomysłu na relacje z Moskwą. Według niego “Rosja w ogóle nie prowadzi agresywnej polityki”, a wojna na Ukrainie “to w pewnym sensie wojna domowa, zderzenie dwóch racji”. Za to “my wspieramy drugą stronę” “nawet jeśli nie bezpośrednio to wysyłamy tam sprzęt”.

“Rosja nie ma żadnego interesu w tym, żeby użyć siły militarnej przeciwko Polsce. Rosjanie od czterech lat bronią się rękami i nogami żeby tylko nie zająć Doniecka, to cóż dopiero mówić o agresji na Polskę!” – stwierdził Morawiecki senior, a na pytanie, czy rzeczywiście nie powinniśmy się obawiać zagrożenia ze Wschodu odpowiedział, że “Jeśli Rosja chce nas sobie podporządkować, to tym bardziej powinniśmy starać się utrzymać z nią jak najlepsze relacje. Nasza polityka zagraniczna sprowadza się niestety do odgrywania roli marionetki Waszyngtonu.”

Reklamy

Źródło: doRzeczy

Poprzedni artykułGdziekolwiek pojedzie, witają go hasła o zdradzie. Ludzie mają dość prezydenta
Następny artykułSzok! Prawo w Polsce zmienia się po to, żeby znajoma Ministra Sprawiedliwości, jego były współpracownik, miała kierować Sądem Najwyższym?