Morawiecki senior usprawiedliwia Rosję za agresję na Ukrainę. Czy to już linia rządu?

„Nasza polityka zagraniczna sprowadza się niestety do odgrywania roli marionetki Waszyngtonu” – powiedział w rozmowie z „Do Rzeczy” Kornel Morawiecki.

Ojciec premiera w większej części rozmowy skupił się na naszych relacji z Rosją i polityce państwa rządzonego przez Władimira Putina. Podkreślił m.in., że Polską nie ma pomysłu na relacje z Moskwą. Według niego „Rosja w ogóle nie prowadzi agresywnej polityki”, a wojna na Ukrainie „to w pewnym sensie wojna domowa, zderzenie dwóch racji”. Za to „my wspieramy drugą stronę” „nawet jeśli nie bezpośrednio to wysyłamy tam sprzęt”.

Reklamy

„Rosja nie ma żadnego interesu w tym, żeby użyć siły militarnej przeciwko Polsce. Rosjanie od czterech lat bronią się rękami i nogami żeby tylko nie zająć Doniecka, to cóż dopiero mówić o agresji na Polskę!” – stwierdził Morawiecki senior, a na pytanie, czy rzeczywiście nie powinniśmy się obawiać zagrożenia ze Wschodu odpowiedział, że „Jeśli Rosja chce nas sobie podporządkować, to tym bardziej powinniśmy starać się utrzymać z nią jak najlepsze relacje. Nasza polityka zagraniczna sprowadza się niestety do odgrywania roli marionetki Waszyngtonu.”

Źródło: doRzeczy