[Counter-Box id="1"]

Jadwiga Staniszkis popierała PiS przed trzema laty, ale szybko zmieniła zdanie. Teraz uchodzi za jednego z najbardziej zajadłych krytyków ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego. Na antenie TVN24 przekonywała, że Trybunał Stanu dla prezydenta Andrzeja Dudy jest nieuchronny.

Zdaniem prof. Jadwigi Staniszkis głowa państwa zdaje sobie sprawę ze swojej politycznej słabości. Właśnie dlatego Andrzej Duda tak szybko podpisał ustawy reformujące sądownictwo. Staniszkis nie ma wątpliwości, że po zmianie władzy prezydent stanie przed Trybunałem Stanu. “Mam satysfakcję, że w Armenii aresztowano prezydenta za łamanie konstytucji. Trybunał Stanu jest nieuchronny dla Andrzeja Dudy. To on firmuje demontaż państwa i łamanie konstytucji” – powiedziała socjolog i profesor nauk humanistycznych.

Reklamy

Choć podkreślała, że nie utrzymuje żadnych kontaktów z politykami PiS, wiadomo, że Staniszkis zna się, a nawet sympatyzuje z Jarosławem Kaczyńskim. Ma też przykre podejrzenie dotyczącą tego, co myśli prezes PiS. “Myślę, że jest osobą zrozpaczoną po śmierci brata. Zdaje sobie sprawę, że tej machiny destrukcji nie da się zatrzymać bez utraty autorytetu” – powiedziała w wywiadzie. Stwierdziła też, że PiS jest “naładowany strachem”, a to koronny dowód na to, że politycy tej partii “nie są w stanie rządzić”.

Źródło: TVN24

Poprzedni artykułMorawiecki znowu oszukał? Gaz idzie mocno w górę
Następny artykułPieniądze na DOM Weterana dostała rodzinna spółka Małgorzaty Zwiercan