Prawie 26 tys. zł wydano na wizytę m.in. posłów PiS Alicji Kaczorowskiej i Waldemara Budy w Paryżu, gdzie rozstrzygała się sprawa wystawy Expo 2022 dla Łodzi. Tyle tylko, że posła Budy w Paryżu… nie było. Jak informuje Dziennik Łódzki zapłacono m.in. za puste przeloty, nocleg i transport w Paryżu.

Poseł twierdzi, że nie wiedział, że ma lecieć. Urząd Miasta Łodzi, że zrezygnował. Koszty batalii o wystawę Expo dla Łodzi to 34,7 mln zł wydane przez rząd i Łódź przez trzy lata. W ramach całej kampanii wiceprezydenci Łodzi latali m.in. w takich kierunkach jak: Etiopia, Tanzania, Kolumbia czy Mauritius i Seszele. Ale nie tylko posłowie PiS Alicja Kaczorowska Waldemar Buda mieli lecieć do Paryża. W rozliczeniu projektu widnieją dwa dotyczące ich punkty. Pierwszy: „Bilety dla Posłów na Sejm (…) Paryż 15-16 11 2017 w związku z udziałem w Zgromadzeniu Generalnym BIE” i suma 3 tys. 861 zł 84 gr. Drugi punkt dotyczy tego samego wyjazdu obojga posłów wraz z urzędnikiem UMŁ, ale jest w nim mowa o kosztach noclegów i transportu: 22 tys. 114 zł. 92 gr. Czyli łącznie blisko 26 tys. zł.

Reklamy

Informacja o podróży posła Budy do Paryża, jak pisze Dziennik Łódzki, zadziwiła samego posła Budę, który od kwietnia jest kandydatem PiS na prezydenta Łodzi. Twierdzi, że nie był w Paryżu w ramach promocji Expo, a nawet nie wiedział, że “miał tam być, jeśli w ogóle miał”. Sprawa wygląda na absurdalny ciąg pomyłek, niestety w roli głównej występują pieniądze podatnika. Bo jak wyjaśnia Marcin Masłowski, rzecznik prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej (PO), polecenie obsługi dwójki łódzkich posłów PiS przysłała administracja rządowa, ale poseł z przelotu… zrezygnował sam. jak twierdzi rzecznik: “Na chwilę przed planowaną datą wylotu, kiedy zakup był już wykonany, otrzymaliśmy informację o rezygnacji z wyjazdu przez Posła Waldemara Budę. Posłanka Alicja Kaczorowska brała udział w delegacji.”

Tymczasem sam Buda tłumaczy, że wiedział, iż taki lot jest, ale “nie wiedział, że ma lecieć, lotu nie potwierdzał, a zatem nie mógł z niego zrezygnować”. Piotr Apel, poseł Kukiz’15, który przez pół roku starał się o rozliczenie projektu promocji Expo 2022, uważa, że niejasności wokół wizyty posła Budy w Paryżu tylko potwierdzają jego wcześniejszą opinię o “fatalnej organizacji projektu przez rząd PiS i miasto Łódź”, a teraz na dodatek wyszło na jaw, że wydano publiczne pieniądze na darmo, skoro poseł do Paryża nie dotarł, a i tak jego pobyt i przeloty opłacono.

Źródło: Dziennik Łódzki

Poprzedni artykułKampania reklamowa Jakiego nawet 1 sierpnia. Tego Warszawiacy mu nie wybaczą
Następny artykułMacierewicz do Europarlamentu?