“Super Express” informuje o planach remontu w luksusowej willi prezydenta niedaleko Garwolina i zdradza planowane koszty inwestycji. Na rozbudowę ulubionej rezydencji Andrzeja Dudy zabezpieczono 600 tys. zł! Jak usłyszeli dziennikarze tabloidu, chodzi o “realizację konstytucyjnych zadań Prezydenta RP”.

Sprawa rezydencji “Promnik” w Rudzie Tarnowskiej nieopodal Garwolina jest owiana tajemnicą od blisko 30 lat! Nie ma zdjęć czy bardziej szczegółowych informacji, ale wiadomo, że należy do luksusowych. Jest wyposażona m.in. w lądowisko dla śmigłowca, halę z basenem rekreacyjnym (12,5 m x 6 m), jacuzzi, salę fitness, siłownię z pełnym wyposażeniem, saunę oraz kort tenisowy.

W posiadłości ma się pojawić kolejny budynek. Kancelaria Prezydenta RP szuka wykonawcy, który dokona “rozbiórki istniejących ścian fundamentowych”, stworzy nowe instalacje teletechniczne i elektryczne czy wybuduje nowy budynek. Ma być parterowy i bez podpiwniczenia. Dziennikarze SE zapytali, po co prezydentowi taki obiekt, kto zdecydował o remoncie oraz czy przewidziano jeszcze jakieś prace.

Reklamy

“Planowana inwestycja polega na odtworzeniu istniejącego wcześniej obiektu w celu realizacji konstytucyjnych zadań Prezydenta RP. Na jej realizację zabezpieczono środki w planie zamierzeń inwestycyjnych Kancelarii Prezydenta RP w wysokości 600 tys. zł” – odpowiedziało biuro prasowe Andrzeja Dudy.

Urzędnicy potwierdzają też wcześniejsze informacje: chodzi o podniesienie poziomu bezpieczeństwa rezydencji, ale “szczegółowe informacje dotyczące tych działań nie mogą być przekazane ze względu na ochronę informacji niejawnych”.

Źródło: Super Express

Poprzedni artykułRosną ceny żywności. Prognozy na przyszłość wskazują, że będzie tylko gorzej
Następny artykułOpozycja napisała list do prezydenta z prośba o zawetowanie nowelizacji Kodeksu Wyborczego. Co zrobi Prezydent?