Profesorowie prawa ograli magistrów prawa. Sikorski dosadnie komentuje porażkę PiS w sprawie SN

“Zdaje się, że profesorowie prawa ograli magistrów prawa” – powiedział w “Faktach o Świecie” TVN24 BiS Radosław Sikorski, komentując to, że Sąd Najwyższy zwrócił się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. przechodzenia sędziów w stan spoczynku i do czasu odpowiedzi zawiesił stosowanie nowych przepisów.

Zdaniem byłego szefa MSZ Unia nie powinna Polsce “odpuścić” w kwestii łamania praworządności, bo “jeżeli przestałaby być społecznością prawa, to przestaje istnieć”. “Bardzo się cieszę, że po tych złych doświadczeniach z Trybunałem Konstytucyjnym, który nie bronił się wystarczająco twardo, Sąd Najwyższy postanowił zagrać z tą jaczejką bolszewicką takimi samymi metodami jak ona. To znaczy twardym egzekwowaniem swoich uprawnień” – powiedział Sikorski komentując zapytanie SN złożone do unijnego Trybunału.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Więcej: TVN24