KRS idzie w zaparte i nie będzie respektował wyroku Sądu Najwyższego. Mamy do czynienia z przestępstwem?

Sąd Najwyższy zasugerował, by do czasu odpowiedzi przez Trybunał Sprawiedliwości na pytania prejudycjalne, KRS wstrzymała uchwały Rady, w których negatywnie zaopiniowała oświadczenia trzech sędziów SN, wyrażających wolę dalszego orzekania.

„KRS wskazuje, że wstrzymanie ich wykonalności jest niemożliwe, ponieważ opinie Rady zostały już przesłane do prezydenta. Rada uważa, że nie jest adresatem „zawieszenia stosowania” przepisów ustawy o SN i nie prowadzi obecnie żadnego postępowania na podstawie tych przepisów” – poinformowało Biuro KRS.

KRS negatywnie zaopiniowała oświadczenia trojga sędziów SN o woli dalszego orzekania. Ci sprzeciwili się tej decyzji, ale ich odwołaniu nie nadano biegu. To jedna z kwestii, którą, na prośbę Sądu Najwyższego, rozstrzygnąć ma unijny Trybunał Sprawiedliwości. Do czasu decyzji SN nakazał KRS powstrzymanie się od przekazania uchwały prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Jednak odpowiedź brzmi, że „Krajowa Rada Sądownictwa nie zastosuje się do postanowień Sądu Najwyższego z 1 sierpnia 2018 r.”

Rzecznik KRS Maciej Mitera informował, że przewodniczący KRS Leszek Mazur nie zajmie się odwołaniami trojga sędziów SN – Marii Szulc, Anny Owczarek i Józefa Iwulskiego. Rzecznik SN sędzia Michał Laskowski stwierdził, że przesłanie odwołań tej trójki to prawny obowiązek KRS, bez względu na merytoryczną ocenę ich treści. Laskowski przekazał też, że troje sędziów złożyło też swoje odwołania bezpośrednio do Sądu Najwyższego.

Źródło: Wirtualna Polska

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AakaMam washoracy43 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aaka
Gość
Aaka

Samiśta dali takie władze i nie chodzi mi tu tylko o PiS. Zaczęło się od falandyzacji prawa i przyzwolenia na nią. W którym kraju (truizm) rządzą związki zawodowe a opinie bez oparcia o naukę wydają politycy ? Od dawna pozwalamy na niszczenie lub ośmieszanie instytucji naszego panstwa. Niszczenie TKonst. nie zaczęlo się dziś. Pamiętacie sędziego bodajże Kotlinowskiego magistra prawa ale i innych też. Godzimy się na IPN i jego chorą politykę historyczną a takźe na wprowadzanie jej do szkół, więc o co Nam właściwie chodzi?

horacy43
Gość
horacy43

Pamiętacie tego kompana Kmicica?

„pan Ranicki, wielki fechmistrz, fechtował się gołą ręką z niewidzialnym przeciwnikiem, powtarzając półgłosem:

– Ty tak, ja tak! ty tniesz, ja mach! raz! dwa! trzy! – szach!”

Mam was
Gość
Mam was

Kto ma władze ten ma co chce !!!