Kanclerzem Politechniki Łódzkiej od 1 września będzie Włodzimierz Fisiak, lider partii Porozumienie w Łódzkiem – informuje Gazeta Wyborcza i przypomina, że szefem ogólnopolskim Porozumienia jest Jarosław Gowin – wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Fisiak to samorządowiec i polityk. Był już w Ruchu Obrony Polski i Platformie Obywatelskiej. W lutym 2016 roku został szefem struktur Polski Razem w województwie łódzkim, w listopadzie 2017 roku partia ta przekształciła się w Porozumienie. Od początku liderem formacji jest Jarosław Gowin. Już wiadomo, że Fisiak będzie kandydatem Porozumienia na listach Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych wyborach do sejmiku wojewódzkiego (okręg Łódź).

Reklamy

Fisiak od siedmiu lat pracuje na Politechnice Łódzkiej, ostatnio jako rzecznik do spraw społeczno-gospodarczych. Potwierdził w rozmowie z Gazetą Wyborczą, że na stanowisku kanclerza zastąpi dr. Jacka Szera. Nieoficjalnie mówi się, że nominacja dla Fisiaka jest efektem jego bliskiej znajomości z wicepremierem Gowinem.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułMorawiecki zapowiada cenzurę. Koniec wolności mediów w Polsce?
Następny artykułŻona prezydenta nie wykazała się niczym. Zerowa aktywność Pierwszej Damy