Chciał zabłysnąć w telewizji, ale szybko pożałował. Internauci zgasili Sebastiana Kaletę

Sebastian Kaleta powiedział w programie „Fakty po Faktach”: „Czekam na przepis prawa konstytucyjnego lub ustawy, który stanowi podstawę do zawieszenia przepisu krajowego.” Internauci odpowiedzieli błyskawicznie.

Politykowi przypomniano art 91. Konstytucji, który brzmi:

Art. 91.

  1. Ratyfikowana umowa międzynarodowa, po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi część krajowego porządku prawnego i jest bezpośrednio stosowana, chyba że jej stosowanie jest uzależnione od wydania ustawy.
  2. Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową.
  3. Jeżeli wynika to z ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską umowy konstytuującej organizację międzynarodową, prawo przez nią stanowione jest stosowane bezpośrednio, mając pierwszeństwo w przypadku kolizji z ustawami.

Źródło: TVN24, Twitter

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
piotrzdzisławLeszekIdris Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Idris
Gość
Idris

To kompromitacja, że tyle lat studiów nie nauczyły tego kalety samodzielnego myślenia i pozwala sobie, by taki niedouczony „prawnik” jak ziobro manipulowal nim do tego stopnia, że utracił te jak bardzo potrzebne umiejętnosci. Taki bezrozumny „prawnik” nie powinien nigdy zajmować tak eksponowanych stanowisk i nie powinien taki żałosny ktoś przede wszystkim być tym kim jest. Dla kasy sprzedalby wlasną rodzinę. To hańba dla Polski.

piotr
Gość
piotr

Dołącz do dyskusji…bardzo mi się podoba a najbardziej ze piszesz nazwiska tych pustogłowych kreatur z małej litery co ja już robie od powstania tej formacji. Czekam na powrót Pana Tuska nie jest z mojej bajki ale mam dość warcholstwa i złodziejstwa

Leszek
Gość
Leszek

Pan Paleta to nieuk

zdzisław
Gość
zdzisław

Tak to zwykłych ludzi, rzeczywistość ze snu budzi.